Tag Archives: блиску до брегот

(ВИДЕО) ОПАСНОСТ ОД ДЛАБОЧИНИТЕ: Дечиња си играле во плитко не знаејќи дека се во голема опасност – Дронот ја снимил страшната ајкула на само неколку метри од нив!

Три дечиња си грале во преубавата тиркизна вода, на австралиската плажа во Форстер, не знаејќи дека во нивна близина се наоѓа голема бела ајкула. Опасното животно било снимено од дрон и тоа сосема случајно. Може да се види како ајкулата во еден момент тргнала кон нив, и кога дошла блиску, …

Повеќе »