(ВИДЕО) ЛИВЕРПУЛ: Објавен е моментот на експлозијата на таксито во која бил бомбаш самоубиец

На снимката се гледа како такси возило влегува на паркингот на болницата и експлодира во моментот на паркирање
Едно лице загинало во експлозија на такси во Ливерпул кога бомбаш самоубиец активирал бомба. За среќа, таксистот преживеал, а била избегната поголема трагедија бидејќи експлозијата се случила пред болницата.
Надзорните камери го снимиле моментот на експлозијата. На снимката се гледа како такси возило влегува во болничкиот паркинг и експлодира во моментот на паркирање, пишува DailyMail.


Таксистот Пери (45) се чини дека бил заложник на бомбашите и им сигнализирал на граѓаните да не се приближуваат до автомобилот, бидејќи, на снимката се гледа само неколку секунди по експлозијата, како еден човек притрчал до возилото и го извлекол.
Според неофицијални информации, таксистот всушност го заклучил убиецот во автомобилот по цена на сопствениот живот и на тој начин го спречил да втрча во болница и да ја активира бомбата.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …