Tag Archives: спасување

(ФОТО) ФАТЕН НА ДЕЛО СО 25-ГОДИШНА ФРАНЦУЗИНКА? Бракот на познатата актерка е на прагот на РАСПАЃАЊЕ, се шпекулира дека сопругот ја изневерил !

Натали Портман и нејзиниот сопруг, францускиот балетан Бенџамин Милепид, наводно минуваат низ брачна криза откако било откриено дека ја изневерил со 25-годишна Французинка, изјавиле извори за Page Six. Изворот тврди дека парот минатата година одлучил да живее одвоено, но дека се уште се трудат да го спасат бракот, а на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌА ИЛИ МНОГУ ДОБРА КАРМА – ДА ОСТАНЕЛ СЕКУНДА ПОВЕЌЕ ВО ПЕРАЛНАТА, ЌЕ БИЛ МРТОВ: Штом ја затворил вратата, се случил ХОРОР! Ова е НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ!

„Бил неколку секунди од смртта“, буквално. Видеото што следи ги собори социјалните мрежи и предизвика голем број прашања и коментари. На виралното видео се гледа како човек излегува од перална, а само неколку секунди подоцна се случува експлозија која го демолира објектот. Да останел само неколку моменти подолго, веројатно немало …

Повеќе »

(ВИДЕО) 250 ПОЖАРНИЦИ СЕ БОРЕЛЕ ЦЕЛА НОЌ! Пожарот во солитер зафатил дури 42 ката, една работа ги исцрпела спасувачите!

Се запалил солитер во изградба во Хонг Конг  и морале да ја евакуираат целата зграда. Во четвртокот вечерта во Хонг Конг избувнал пожар во солитер, поради што биле евакуирани околу 170 лица од околните згради. За среќа во овој пожар нема повредени. Оваа зграда се наоѓа во густо населена комерцијална …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА ПОРАДИ КОЈА СЕ ПЛАЧЕ – Што направиле сестрите со инкубаторите: ТОА ГО МОЖАТ само жените!

Кога разорниот земјотрес ја погоди Турција на 6 февруари, инстинктивниот одговор на две медицински сестри во болницата во Газиантеп била да ги заштитат бебињата во инкубаторите во одделот за неонатална нега. Сега тие се пофалени на мрежите ширум светот за нивната храброст и хуманост. На видеото што го сподели д-р …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНИ СЦЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ – ЧУДО! ПРЕЖИВЕАЛО БЕБЕ ОД 10 ДЕНА ПОСЛЕ 90 ЧАСА ПОД урнатините: Извлечени мајка и трите деца, неверојатни видеа од спасувањет

Поминаа четири и пол дена откако два земјотреси предизвикаа хаос низ Турција и Сирија, при што според последните извештаи загинаа повеќе од 22.000 луѓе.Сепак, неуморните спасувачки тимови сè уште успеваат да извлечат преживеани од планините од урнатини и покрај ужасните услови.Најновото спасување, во кое спасувачите употребија моторна пила за да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОБРА ВЕСТ: После 30 часа минати во урнатините спасени девојче и новороденче, но и други деца

Меѓу бројните трагични врести кои ни пристигнуваат од Турција КОНЕЧНО и некои убави… По 30 часа минати во урнатините спасителите успеале да извлечат бебе, девојче, кое не било повредено. Сепак, лекарските екипи и го пружиле неопходниот медицински преглед за да видат дали со девојчето е се во ред, покрај дехидрираноста… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ НА ​​ЗЕМЈОТРЕС ЗА ВРЕМЕ НА ЈАВУВАЊЕ ВО ЖИВО – Ова сме го виделе само во филмови за катастрофи: Репортер известувал во живо, луѓе оделе по улица, а потоа се урнала зграда

Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени ја погоди областа околу Кахраманмараш Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени по Рихтер денеска ја погоди Турција, по оној од 7,8 што го потресе југоисточниот дел на земјата пред понеделник наутро и во кој според последните податоци загинаа повеќе од илјада луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈСКИ МОМЕНТ – Кучето е најдобар пријател на човекот: Германски овчар бранел момче од напад на друго куче

Неодамна на Твитер се појави видео од херојски момент во кој германски овчар штити момче од напад на кучето на соседот кое го нападнало додека момчето си играло на тревникот пред куќата. Застрашувачкиот инцидент се случил кога момчето си играло со своето куче Танк во дворот во Јужна Флорида. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наркотиците за малку ќе го уништеа, а потоа се издигна од пепелта и стана познат холивудски актер: Минатата недела го зеде Златниот глобус, а на повидок е и Оскарот

Ако имаше награда за големи камбекови, тоа дефинитивно би можело да биде за ирскиот актер кој стана големо име во Холивуд, Колин Фарел.Минатата недела го подигна вториот Златен глобус и одржа емотивен говор, а следната недела се очекува да биде номиниран за престижниот Оскар.Меѓутоа, ако премотаме 17 години, ќе видиме …

Повеќе »