(ВИДЕО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО МОСКВА: Маж убил три лица – меѓу нив две деца – па самиот си пресудил!

Телата на четири лица се пронајдени во стан во зграда во Москва, од каде што порано се слушнало пукањето, изјавила портпаролката на Истражниот комитет во Москва, Јулија Иванова.
Двајца возрасни и две деца биле убиени. Полицијата соопштила дека напаѓачот најверојатно извршил самоубиство.
„Според првичните информации, човекот кој уби три лица, меѓу кои и две деца, се самоубил“, се вели во соопштението.
Инцидентот се случил на улицата „Приорова“ во северозападна Москва.


Истрагата е во тек.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …