Tag Archives: самоубиство

(ФОТО) СТРАШНА СМРТ НА МАЈКА И ДВЕ ДЕЦА: Скокнала од 19-ти кат со бебе и тригодишен син во рацете! Ова е нејзината проштална порака!

Мајката наводно скокнала од височина од околу 60/ метри со бебе и син во рацете, убивајќи се себе си и децата, објавила руската полиција. Олга Жаркова (34) и нејзините два сина, на возраст од три години и еден месец, починале откако паднала од стан на 19-ти кат во Москва, каде …

Повеќе »

(ФОТО) Трикратна светска шампионка се обидела да се убие: „Ме дрогираше и ме силуваше!“

Елис Кристи, една од најголемите шампионки во брзо лизгање, во својата автобиографија, откри шокантни детали, кои не биле познати на јавноста. Нејзината автобиографија со наслов „Отпор“ привлече големо внимание кај британската јавност, и за прв пат таа зборувала толку детално за силувањето кое го преживеала кога имала 19 години. View …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ДЕВОЈКА (17) ВО ЖИВО ГО ПРЕНЕСУВАЛА СВОЕТО САМОУБИСТВО: Морбидна трагедија во Русија!

Седумнаесетгодишна ученичка од Зеленоград извршила самоубиство. Според ТВ РЕН, лекарите кои пристигнале на местото на настанот го нашле девојчето живо, но таа починала во болница. На својата страница на социјалната мрежа, девојката неколку пати објавила планови за самоубиство, а непосредно пред инцидентот, ги прекинала врските со своите познаници. Според информациите …

Повеќе »

ОВА Е НАВИВАЧКАТА НА НОВАК КОЈА ИЗВРШИ САМОУБИСТВО: Ѓоковиќ и бил се на светот! Го засакала после еден пораз!

Мари Лаур, голем фан на Новак Ѓоковиќ, се самоубила во Белгија, а трагедијата ја потресе и Јелена Ѓоковиќ. На Твитер профилот на трагично загинатата Белгијка, можете да видите објави речиси исклучиво посветени на Новак Ѓоковиќ. Мари го следела секој негов чекор и ги објавувала сите можни детали за него. По …

Повеќе »

ТРАГИЧНА ВЕСТ ЗА НОВАК! Најголемата навивачка на Ѓоковиќ извршила самоубиство:„Колку љубов има во нејзините зборови, ми се крши срцето…“

ТРАГИЧНА вест стигна до Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето на УС Опен! Можеби најголемиот обожавател на најдобриот тенисер во светот, Мари Лаур, со која првиот тенисер на светот и лично се запозна, извршила самоубиство. Оваа информација ја сподели со јавноста нејзината сестра, која го објави нејзиното проштално писмо. Одговорот на тоа …

Повеќе »

Обдукцијата утврдила дека младиот актер (19) си го одзел животот

Метју Миндлер викендов беше пронајден мртов во заедницата во близина на Универзитетот Милерсвил во Пенсилванија, а резултатите од биопсијата утврдила дека поранешната детска stвезда си го одзела животот. View this post on Instagram A post shared by Zona Franca Noticias (@zonafrancamx) Причината за смртта беше утврдена неколку дена откако беше …

Повеќе »

(ФОТО) Пред 4. години преживеала голема трагедија, кога свршеникот се обидел ДА ЈА УБИЕ, а ДЕНЕС познатата глумица УЖИВА ВО ЖИВОТОТ!

Актерката Ивана Панзаловиќ стекна голема популарност додека глумеше во „Курсаџии“. Ивана Панзаловиќ, актерката која беше застрелана од нејзиниот вереник во септември 2017. година, денеска целосно закрепна, судејќи по фотографиите што ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм. Ивана моментално летува на егзотична дестинација во Шпанија, а како што и самата истакна, …

Повеќе »

(ФОТО) Пред да се УБИЕ мајката покажала кое дете од СЛИКАТА ќе израсне во ПСИХОПАТ! Погледнете што се случило после 18. години!

Британката Џоди Витинг (42) си го одзела животот во февруари 2017. година, а пред тој ужасен чин, им оставила писмо на нејзината мајка Џој, сопругот Мартин и семејството. Мајката на девет деца во писмото истакнала дека повеќе не е во состојба да се носи со животот и огромната одговорност, додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ПРЕСЛАТКО КУЧЕ Е ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ! Жена сакала да скокне од мостот и да се самоубие, но поради него ДЕНЕС е жива!

Едно куче беше прогласено за херој затоа што помогнало да се спаси жена која сакала да скокне од мост и да се самоубие. Во серијата објави на Твитер, портпаролот на противпожарната служба изјавил дека таа пристигнала на местото каде полициските преговарачи разговарале со жената и станувале „сè позагрижени“ за ситуацијата. …

Повеќе »