Tag Archives: истрага

Семеен пријател тајно го фотографирал Шумахер. Од новинарите побарал еден милион долари

СЕМЕЕН пријател на Михаел Шумахер се обидел да се збогати тајно фотографирајќи го седумкратниот светски шампион во Формула 1, пренесуваат италијанските медиуми. За време на посетата на Шумахер во 2016. година, еден човек направил неколку фотографии, кои ги понудил на весник и побарал милион долари за објавување. Медиумите објавија дека …

Повеќе »

(ФОТО) Сагата за Анџелина Џоли и Бред Пит продолжува, а вклучен е и ФБИ

Пит е обвинет дека својата поранешна сопруга и нивните деца ги полил со црвено вино и пиво, а потоа ги нападнал во авион. Анџелина Џоли чека клучен извештај од ФБИ во врска со овој конфликт. Очигледно нема примирје во шестгодишната битка меѓу актерката Анџелина Џоли и поранешниот сопруг Бред Пит, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Близначки сакале да се омажат за ист маж: Момчето што се согласило на тоа МНОГУ го чинело

Тие се заколнале дека никогаш нема да се разделат, а немале поим што ќе се случи како резултат на тоа Индиските медиуми моментално „брмчат“ за младоженецот и невестите, кои се сестри близначки. Се заколнале дека никогаш нема да се разделат и затоа решиле да се омажат за ист маж, па …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – МАЈА СЕ ПЛАШЕЛА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ! Енигмата за смртта на популарната инфлуенсерка завршила со дупка во главата, а нејзиното семејство останало без зборови од ШОК

Македонската инфлуенсерка и бизнисменка Маја Миа Јаневска е пронајдена мртва со рана од куршум во главата, потврдила јужноафриканската полиција. Меѓутоа, нејзините пријатели се сомневаат дека таа се самоубила. Од полицијата за „Њуз24“ соопштиле дека отвориле истрага за смртта на Јанеска и дека во оваа фаза органите на прогонот не ја …

Повеќе »

(ФОТО) Џип удрил во паркирани автомобили, сите останале во шок кога виделе кој вози

На паркинг на познат синџир продавници во Килгор, Тексас, теренец во четвртокот удрил во два автомобили. Кога сведокот на несреќата го видел сторителот на оваа несреќа, останал шокиран. Зад воланот имало куче! Полицијата набрзо пристигнала на местото на несреќата и доволен им бил еден поглед во внатрешноста на теренецот да …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Tesla Model Y удрил во два автомобили во Кина, загинале две лица

Кинеските власти започнале истрага по уште една фатална сообраќајна несреќа во која учествувал електричниот автомобил Model Y на Tesla. До несреќата дошло кога моделот Y поминал на црвено светло и удрил во два автомобили, при што загинале две лица. Несреќата доаѓа само неколку недели откако друг Model Y беше снимен …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозна смрт на турската „Тифани“: Љубовникот дури после 20. часови го пријавил исчезнувањето од бродот за крстарење

Мистериозна смрт и се случила на богатиот претставник на моќната империја која тргува со накит „Тифани“ на територијата на Турција, Дилек Ертек. Türkiye Tiffany CO’nun sahibi sosyetenin ünlü ismi Dilek Ertek, tatil amacıyla gittiği Haiti’de içinde bulunduğu tekneden denize düşerek hayatını kaybetti. Ertek’in cansız bedenini arama çalışmaları devam ediyor.#TiffanyandCo #dilekertek …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Гвинет Палтроу под истрага: „Работите излегоа од контрола“

Епл, ќерката на Гвинет Палтроу и Крис Мартин, организирала забава во Хемптонс која станала толку бурна што полицијата повела истрага. View this post on Instagram A post shared by Kelly Youck (@kellyanney83) Се тврди дека 18-годишната поканила голема група луѓе на имотот на нејзината мајка во Амагансет, Њујорк во саботата …

Повеќе »

За два дена ќе наполнеше 41. година: Познат пејач пронајден МРТОВ во станот – Се уште непозната причината за смртта

Пејачот починал 7. дена пред неговиот 41. роденден Шкотскиот пејач Дариус Кембел, кој на јавноста и стана познат по учеството на натпреварот „Поп идол“, починал на 41-годишна возраст, објавија шкотските медиуми. Според извештаите, музичарот бил пронајден во неговиот стан, а причината за смртта се уште не е позната. Devastating news …

Повеќе »