Tag Archives: убиства

(ФОТО) Скандали и мрачни тајни на славните кои го шокираа светот: Убиства, тајни, измами…

Иако обично ги знаеме од малите екрани и им завидуваме за нивниот гламурозен живот, славните имаат проблеми и тајни, како и сите ние. Само што кога нивните скандали ќе станат јавни, тие треба да се справат со сето тоа пред целиот свет. Подолу, прочитајте кои sвезди го привлекоа вниманието на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трагична судбина на децата во Хрватска

Откако во Хрватска почина тешко повреденото две и пол годишно девојче од Нова Градишка, државниот обвинител на округот Славонски Брод, Мирела Амитал, објавила преквалификација на обвинението против нејзината мајка, па истрагата ќе се спроведе за кривично дело тешка телесна повреда со исход смрт. Законот предвидува затвор од 3. до 15. …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАРАНТИНОТ ГО РАЗОРУВА ОПШТЕСТВОТО: Шок статистика од Велика Британија говори против оваа корона мерка!

Кога Англија пред нешто повеќе од една недела повторно го забрани движењето, избувна нова застрашувачка статистика – се жештиле линиите за спречување на семејно насилство, а во првата блокада беа забележани скоро 50 сомневања за случај на семејно убиство. Добротворната организација „Бегалец“ го вклучила алармот поради зголемените извештаи за семејно …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО МОСКВА: Маж убил три лица – меѓу нив две деца – па самиот си пресудил!

Телата на четири лица се пронајдени во стан во зграда во Москва, од каде што порано се слушнало пукањето, изјавила портпаролката на Истражниот комитет во Москва, Јулија Иванова. Двајца возрасни и две деца биле убиени. Полицијата соопштила дека напаѓачот најверојатно извршил самоубиство. „Според првичните информации, човекот кој уби три лица, …

Повеќе »

(Вознемирувачко) ТЕПААТ БЕЗ МИЛОСТ: Морбидните снимки ја потврдуваат суровата статистика за бруталноста на американската полиција

Помеѓу 2013 и 2019 година, полицијата во Соединетите држави убила 7.666 лица, според податоците собрани од Mapping Police Violence (Мапирање на полициското насилство), група за истражување и заговори. Џорџ Флојд, 46-годишен жител на Минесота, станал уште една жртва на полициската бруталност, затоа што бил убиен за време на апсење додека …

Повеќе »

КРВАВ ПОЧЕТОК НА ГОДИНАТА ВО АВСТРИЈА – ЈА ЗАКЛАЛ СОПРУГАТА ПРЕД ДЕЦАТА: Бивш фудбалер ја убил Габриела (42) поради љубомора!

За жал, и оваа година во Австрија започна со крваво злосторство. Во средата навечер, австриец со романско потекло ја прободел својата долгогодишна романска партнерка Габриела П. во Ибс на Дунав (Долна Австрија). Во време на бруталното злосторство во станот бил нивниот заеднички син (16), кој го пријавил злосторството, и осумнаесетгодишната …

Повеќе »

(ФОТО) Тука никој не ја заклучува вратата: Најсигурна држава во светот!

Едно време имало можност за изнајмување на целата земја, со се принцот… Со само 37.000 жители на површина од 160. квадратни километри, Лихтенштајн е една од најмалите, но на многу начини уникатни држави во светот. Државата Лихтенштајн нема скоро никаков криминал. Последното евидентирано убиство се случило во 1997. година,а има …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИГРА НА СУДБИНАТА – ВЕЌЕ 33 ГОДИНИ Е ВО ЗАТВОР ПОРАДИ УБИСТВО НА СВОЕТО СЕМЕЈСТВО: Сега само еден телефонски повик може да го ослободи и открие вистината за овој случај!

Џереми Бамбер, еден од 38. Британци осудени на доживотен затвор поради убиство, никогаш не престанал да ја тврди својата невиност и да бара ново сослушување, кое сега може да биде одобрено после 33. години минати зад решетки. Бамбер се одлучил на еден чуден потег. Сам спровел истрага за сопствениот случај, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТКРИЕНИ – АЛБАНСКИ МАФИЈАШИ УЖИВААТ ВО БРИТАНСКИТЕ ЗАТВОРИ: Масовно објавуваат „селфи“ од ќелиите, а зад насмевката се крие тајна за МОРНИЧАВА ОРГАНИЗАЦИЈА за дистрибуција на дрога, трговија со луѓе и нарачани убиства!

Албанските гангстери се исмејуваат со британскиот правосуден систем бидејќи масовно објавуваат селфи додека се наоѓаат во затвор. Зад насмевките се крие и немилосрдна организација. Познати како „јастреби“, овие криминалци стојат зад застрашувачките провалници во Лондон, Кент и Сари, а полицијата издала налози за апсење за најмалку петмина осомничени Албанци во …

Повеќе »