(ВИДЕО) Додека се околу него се лула од земјотрес реакцијата на овој Јапонец е ХИТ!

Неверојатно, но вистинито
Земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на Јапонија во саботата, а епицентарот беше во близина на островот Хоншу.
Додека целата земја беше во паника и многумина стравуваа за своите животи и безбедност, видеото од Јапонец како седи како статуа го обиколи светот.
Се тресе целата земја: земјотрес со јачина од 7,2 степени по Рихтер
Имено, тој седи мирно на масата како ништо да не се случува, додека сè тресеше околу него, од мониторот до лустерот.
Иако се чини дека тој не го ни почувствувал земјотресот, експертите велат дека тој реагирал на вистински и единствен можен начин, чекајќи да се смири тлото.


Покрај тоа, практично е докажано дека повеќето луѓе се повредени или ги губат своите животи во моменти на паника додека се обидуваат да избегаат и неконтролирано трчаат наоколу.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се најлошите навики на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …