Tag Archives: 7.2 степени

(ВИДЕО) Пристигнуваат снимки од силен земјотрес во Таџикистан, се’ се тресе, луѓето бегаат

Силен земјотрес со јачина од околу 7,2 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Таџикистан. Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри, а епицентарот бил на околу 82 километри од најблиската граница со Кина. Земјотресот бил силно почувствуван во Кашгар и Артукс во западниот дел на регионот Ксинџијанг. По …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Перу регистриран земјотрес со јачина од 7,2 степени по Рихтер – луѓето паѓале од мотоцикли!

Земјотрес со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на Перу. Епицентарот на земјотресот бил на 13. километри од градот Асангаро на длабочина од 200. километри. Земјотресот бил почувствуван и во Ла Паз како и во повеќе градови. Засега нема информации за загинати и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека се околу него се лула од земјотрес реакцијата на овој Јапонец е ХИТ!

Неверојатно, но вистинито Земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на Јапонија во саботата, а епицентарот беше во близина на островот Хоншу. Додека целата земја беше во паника и многумина стравуваа за своите животи и безбедност, видеото од Јапонец како седи како статуа го обиколи …

Повеќе »