(ВИДЕО) УРНЕБЕСНО: Што ќе ви направи полицаец во Русија ако не носите маска во затворен простор!

Додека еден „добива ќотек“, другите панично ги вадат маските од џеб
Видео од руски трговски центар за еден ден го обиколи светот. Имено, актерите на скриената камера се обиделе да се пошегуваат, но истовремено и да привлечат внимание на важноста од носење маски поради пандемијата на коронавирусот.
Поради фактот што многумина ширум светот, вклучително и Русија, не ги почитуваат препораките за носење маски, учесниците на скриената камера направиле скеч во холот на трговскиот центар, каде наводно полицаец со пендрек ги удира оние што не носат заштитна маска.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by @komedi.street


Еден од „случајните минувачи“ кој прима удари од пендрек во секој кадар е член на тимот на скриената камера, додека другите, кога ќе видат „полицаец“ како удира „човек без маска“, се збунуваат, исплашени и веднаш ја ставаат маската.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by 1DAKİKA (@1dakika_tr)

Некои сцени од ова видео се навистина урнебесни:

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …