Tag Archives: удар

Ненадејната срцева смрт што го снајде раперот Кулио: Се умира еден час по појавата на симптомите

Познатиот американски рапер Кулио почина во средата во Лос Анџелес. Бил на гости кај пријател, влегол во бањата, каде му се слошило и брзата помош која брзо дошла можела само да констатира смрт. Немало помош, изјавил неговиот долгогодишен менаџер. Но, што се случува во телото кога ќе дојде до ваква …

Повеќе »

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Холандски фудбалер се здобил со тешка повреда, приклучен е на респиратор и се борат за неговиот живот

Лекарскиот тим интервенирал по околу 20. секунди Холанѓанецот Дони ван Иперен (27) е тешко повреден по судир со противничкиот голман. Ван Иперен настапува за Зимбра Кишињев во Молдавија, а на натпреварот против Динамо-Аута во 2. коло од молдавското првенство тешко се повредил по сударот со голманот Алоге Тунга. Тој трчал …

Повеќе »

Ивана Трамп починала од повреди на торзото предизвикани од пад по скали

Ивана Трамп, бизнисменката и прва сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп, починала од повреди здобиени при пад по скали, потврдила канцеларијата на медицинскиот истражител во Њујорк. Иако вчера веќе се шпекулираше дека тоа е причината за смртта на Трамп, сега е и официјално потврдено. Како официјална причина за смртта на …

Повеќе »

Познати околностите за смртта на Ивана Трамп: Пронајдена е на дното од скалите во несвесна состојба

ИВАНА ТРАМП почина на 73-годишна возраст во својот дом во Њујорк, а сега се познати дел од околностите на нејзината смрт. Ивана вчера нешто пред 13. часот е пронајдена во несвест на дното од скалите во нејзината куќа на Менхетен, пишува Daily Mail. Инспекторите допрва треба да ја утврдат точната …

Повеќе »

(ФОТО) РОЛАН ГАРОС: Аргентинскиот тенисер завршил без свест во локва крв, не се сеќава на ништо!

Аргентинскиот тенисер Хуго Карабели доживеа вистинска драма пред мечот со Канаѓанецот Феликс Оже Алиасим. На прес-конференцијата по поразот од деветтиот тенисер во светот, тој открил што точно се случило и дека завршил во бессознание во локва крв. За негова среќа, тренерот дошол и го спасил. Ufff. Las cosas duras de …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ СКАНДАЛ ЗА ПОРТУГАЛЕЦОТ – По поразот Роналдо удрил момче со аутизам по рака и му го скршил мобилниот телефон

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО се најде во центарот на скандал по вчерашниот пораз на Манчестер Јунајтед од Евертон во Премиершипот, а сето тоа поради она што го направи кога го напушти теренот и одел кон соблекувалната. Едно момче ги снимило сите играчи на Јунајтед додека одат кон соблекувалната, исто како и многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пријателите на Вилис ја поврзале афазијата со повредата што актерот ја доживеа во 2002 година во филмот во Моника Белучи

Пред неколку дена љубителите на филмот беа шокирани од веста дека Брус Вилис се повлекува од актерството поради афазија, јазично нарушување кое влијае на говорот и разбирањето. Афазијата најчесто е резултат на тумор на мозокот, срцев удар или тешка повреда на главата, а пријателите на Брус веруваат дека ова последното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лицето на легендарниот УФЦ борец по брутален удар со нога се сплескало

На настанот UFC 268, кој се одржал во „Медисон Сквер Гарден“ во Њујорк, биле видени неколку спектакуларни борби, но фотографијата од лицето на легендарниот американски борец Френки Едгар (40), во моментот кога бил удрен во главата, стана вирална на социјалните мрежи.. Еквадорецот Марлон Вера (28) го нокаутирал со брутален удар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спортската Хонда Цивик во несреќа се преполовила – чудо што никој не загинал

HONDA Civic во скоро сите свои генерации беше компакт со спортски ген , додека во изданието Type-R е болид кој бара големо внимание зад воланот. Оние малку постарите ќе ја паметат сцената од раните 90-ти, кога некои во Цивик се прецениле и завршија обвиткани околу столб, најчесто со трагичен епилог. …

Повеќе »