Tag Archives: живот

МУДРИ МИСЛИ – ДОДЕКА СМЕ ТУКА МОЖЕМЕ ДА ТАНЦУВАМЕ! Писмото на оваа баба ќе ви значи повеќе од ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ! Нејзините зборови гаѓаат ДИРЕКТНО ВО МЕТА!

Наводно, баба и напишала писмо на својата пријателка а дури и да е измислено, ќе ви заштеди години на созревање и собирање пораки за животот. Многу е практично и открива како да направите разлика помеѓу важното и неважното. “„Драга моја, Сè повеќе читам а помалку бришам прашина. Седам во дворот …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА – Ако не оди по план, оди според судбина: Најдобрите работи во животот се случуваат кога најмалку се надеваме!

Никогаш не трчајте по среќата, таа ќе го најде патот до вас – самостојно. На крајот на краиштата, сите на овој свет го добиваат тоа што го заслужуваат... Најдобрите работи ќе дојдат во вашиот живот во моментот кога најмалку ќе се надевате. Понекогаш клучот за среќата не лежи во неговата …

Повеќе »

Како ќе изгледа мирниот живот на Меган и Хари во Канада?

ПРИНЦОТ ХАРИ и неговата американска сопруга Меган Маркл им свртија грб на Лондон и обврските на кралското семејство за да водат „помирен живот“ во Канада. Или барем се надеваат на тоа. Младата брачна двојка ќе мора да се прилагоди на новиот живот во Северен Саниш, предградие на градот Викторија во …

Повеќе »

ДВАПАТИ СЕ ОБИДУВАЛА ДА СИ ГО ОДЗЕМЕ ЖИВОТОТ! Неда Арнериќ важеше за с*кс симбол на бивша Ју, а ова се детали од нејзиниот живот за кои многумина не знаеле!

Не знам како починала, дали се обидела да си го одземе животот или дали станува збор за природна смрт. Нејзиниот живот беше огромна депресија, таа често ми велеше дека е под лекови, дека оди на психијатар… Прославената југословенска и српска актерка Неда Арнериќ беше пронајдена мртва во нејзиниот стан на …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ПОУБАВА ОД АНГЕЛИНА ЏОЛИ А ТРАГЕДИИТЕ НА СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА И „ПЛАСТИЧАРИТЕ“ ЈА УПРОПАСТИЛЕ: Хантер Тајло повеќе никој не ја ангажира!

Хантер Тајло, американска убавица и модел, била Ангелина Џоли од своето време. Таа беше огромна ѕвезда кон крајот на 1980-тите, а потоа во 1990 година нејзиниот лик во серијалот „Денови на нашите животи“ веше укинат, кога решлаи да престане да глуми и се запиша на медицински факултет. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш бил секс симбол а денес ниту на улица не го препознаваат!

Покрај актерските остварувања, Ник е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борби со зависност и бројни неуспешни љубовни врски. Тој ја започнал својата кариера во театарот и наскоро се преселил на филмот … Актерот Ник Нолт денес изгледа непрепознатлив. На млада возраст, тој се сметаше …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ И ПОСТОЈАНО ОДЕЛА ВО СОЛАРИУМ: Денес, сите зборуваат за нејзиниот изглед!

Тајлејн Блонди, најубавото девојче на светот, кое се прослави пред една деценија со рекламни кампањи, денес порасна и сè уште е многу интересна за медиумите. Убавата Тајлејн, која беше прогласена за најубаво девојче на светот во 2007. година, израснала во прекрасна девојка за која модни куќи и познати козметички брендови …

Повеќе »

ЖИВОТ: Во Албанија, 20. минути после најсилниот земјотрес, родени близначки

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер се случил утрово во Албанија а тресење на земјата се почувствувале и во околните земји. Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси кои ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објавила дека 20 минути по земјотресот …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »