Tag Archives: живот

(ФОТО) ПРЕКРАСНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА – Се вљубиле во основно училиште, но патиштата им се разминале: 33. години подоцна судбината вмешала прсти!

Кога ја виде после толку години, Дарен почнал да се тресе… Дарен Артур (45) и Кели Чиверс (45) од Милтон Кејнс се вљубиле во основно училиште, но подоцна нивните животи ги одвоиле, сè до една судбоносна средба. Имено, тие оделе во ист клас кога, како десетгодишни деца, чувствувале симпатија еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ОВА СЕ КРЕВА КОСА НА ГЛАВАТА: Момче си го ризикува животот за 2. минути слава – ќе се наежите кога ќе видите што прави на автопат!

Човек сешто се изнагледува на интернет. Но, токму поради тоа што можат да бидат видени дури и ако не се познати личности, некои луѓе ги користат можностите на модерното време за да на најбрз начин излезат од светот на анонимноста. А, што е побрзо од интернет? Единствено е проблем што …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСТРАШЕН ТАНЦ СО ВОЛЦИТЕ: Оваа жена живее со овие ѕверови и она што им го дозволува е „ужасно“!

Волците се посебни суштества, еден ги обожаваат, им се восхитуваат, некои се плашат од нив, а други ги мразат. Сепак ова видео ќе ве помести од местото, кога ќе видите дека оваа девојка буквално живее во чопор од волци. Разговара со нив, игра, руча… Кога волците ќе ја видат трчаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО ПО ЗАГУБАТА НА САКАНАТА ЛИЧНОСТ – Буги Николоска 7. месеци без саканиот Момо: „Букче, јас и ти против целиот свет!“

Животот секој ден не изненадува…некогаш позитивно, а понекогаш и негативно… Буги и Момо Николоски имаат непријатно изненадување, после што следеше борба која, за жал, најчесто завршува трагично – барем битката со канцерот е таква… Што кога ќе го загубите партнерот? Колку време треба да помине за да можете да почнете …

Повеќе »

Како ќе изгледа мирниот живот на Меган и Хари во Канада?

ПРИНЦОТ ХАРИ и неговата американска сопруга Меган Маркл им свртија грб на Лондон и обврските на кралското семејство за да водат „помирен живот“ во Канада. Или барем се надеваат на тоа. Младата брачна двојка ќе мора да се прилагоди на новиот живот во Северен Саниш, предградие на градот Викторија во …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ПОУБАВА ОД АНГЕЛИНА ЏОЛИ А ТРАГЕДИИТЕ НА СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА И „ПЛАСТИЧАРИТЕ“ ЈА УПРОПАСТИЛЕ: Хантер Тајло повеќе никој не ја ангажира!

Хантер Тајло, американска убавица и модел, била Ангелина Џоли од своето време. Таа беше огромна ѕвезда кон крајот на 1980-тите, а потоа во 1990 година нејзиниот лик во серијалот „Денови на нашите животи“ веше укинат, кога решлаи да престане да глуми и се запиша на медицински факултет. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш бил секс симбол а денес ниту на улица не го препознаваат!

Покрај актерските остварувања, Ник е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борби со зависност и бројни неуспешни љубовни врски. Тој ја започнал својата кариера во театарот и наскоро се преселил на филмот … Актерот Ник Нолт денес изгледа непрепознатлив. На млада возраст, тој се сметаше …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ И ПОСТОЈАНО ОДЕЛА ВО СОЛАРИУМ: Денес, сите зборуваат за нејзиниот изглед!

Тајлејн Блонди, најубавото девојче на светот, кое се прослави пред една деценија со рекламни кампањи, денес порасна и сè уште е многу интересна за медиумите. Убавата Тајлејн, која беше прогласена за најубаво девојче на светот во 2007. година, израснала во прекрасна девојка за која модни куќи и познати козметички брендови …

Повеќе »

ЖИВОТ: Во Албанија, 20. минути после најсилниот земјотрес, родени близначки

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер се случил утрово во Албанија а тресење на земјата се почувствувале и во околните земји. Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси кои ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објавила дека 20 минути по земјотресот …

Повеќе »