Tag Archives: живот

(ВИДЕО+ФОТО) Идна мајка го запознала момчето преку Тиндер, по четири состаноци тој ја придружувал на породувањето

ПРИДРУЖУВАЊЕТО при породување станува се’ почеста појава и тешко е да се најде некоја посебна контроверзност по ова прашање, но еден пар успеал да ја подигне скалата на ново ниво. Имено, 20-годишната Алиса Џејн од Квинсленд се забавувала со 25-годишниот Макс откако претходно се запознале преку Тиндер. Двојката била на …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13. ГОДИНИ СО ЛАНЦИ БИЛА ВРЗАНА ЗА СТОЛ, ЈА ТЕПАЛЕ И ХРАНЕЛЕ САМО СО ТЕЧНОСТ: Приказната за ова девојче потресува до срж!

Приказната за Џини, наречена „Диво дете“, е приказна за човечката суровост и бруталност. Џини стана позната во светот како „диво дете“. Но, ова не е приказна за девојче кое пораснало во дивината, туку за најлошиот случај на злоупотреба на деца. Џини Вајли од Калифорнија ги држела рацете пред себе и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бремените жени не можат да се породат на овој далечен остров во близина на Северниот пол

Сесилија Бломдал живее на островот Шпицберген, кој се наоѓа во групата острови Свалбард, во близина на Северниот Пол. Таа го документира својот секојдневен живот на својот профил на TikTok, а неодамна изненади многумина со фактот дека трудниците треба да ги напуштат островите еден месец пред терминот за да се породат. …

Повеќе »

(ФОТО) РАК РАНА КОЈА ГО СЛЕДИ ЦЕЛ ЖИВОТ: Принцот Хари си ја отворил душата и проговорил за болната ТРАУМА која го одбележала ЗАСЕКОГАШ!

Загубата на неговата мајка ги одбележа принцовите Хари и Вилијам и секој од нив се справил со загубата најдобро што можел. Принцот Хари уште во 2017. година откри дека бил принуден да оди зад ковчегот на мајка си на погребот на неговата мајка. Принцот, кој тогаш имал само 12. години, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСКРЕНО – „Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона“

Алиша Кис го прослави својот 41. роденден, а во описот на фотографијата која ја објави на својот Инстаграм воодушеви многу фанови. “Роденден ми е! Многу сум благодарна што сум жива! Благодарам на секој човек кој ме изненади синоќа планирајќи заедно со маестрално изненадување. Ме направивте толку среќна! Испраќам голема љубов …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Надреални слики од животот во најстуденото место на светот

Селото Ојмјакон во далечниот источен дел на Сибир се смета за најстудено населено место на планетата – најниската измерена температура таму е -71,2 °C. Можете ли да замислите како изгледа секојдневието во ваква „санта мраз“? Ојмјакон е руско село во Република Саха, на брегот на реката Индигирка, со околу 500. …

Повеќе »

Знаци на кои Јупитер во Риби им го менува животот од корен во првите шест месеци од 2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јупитер, планетата на среќата, оптимизмот и експанзијата, на 29. декември влезе во знакот на духовните, креативни Риби, кои сами по себе претставуваат верба, духовност и спиритуализам. Во овој знак …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството ја довело до депресија

Кансу Дере (41) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше дадена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие која е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарната српска актерка снимена во народна кујна – призорот растажил многумина

АКТЕРКАТА Весна Пеќанац е фотографирана во народна кујна во Белград. На Твитер се проширија фотографии од легендарната српска актерка, а призорот растажил многумина. „Редовен корисник на кујната за Верско добротворно старателство. Дали ја препознавате жената на овие фотографии?“, се вели во соопштението. Редовна корисница кухиње Верског добротворног старатељства. Да ли …

Повеќе »