Tag Archives: живот

(ВИДЕО+ФОТО) БЕЗ МАСКИ со пејачката Ивона Јо која поради тежината не беше „соодветна“ за „Ѕвездите на Гранд“: „Првпат во животот облеков фармерки откако ослабев 60. килограми!“

Пејачката Ивона Јовановиќ ослабе 60. килограми и првпат во животот облече фармерки. Шест месеци по операцијата на желудникот вели дека конечно е задоволна кога ќе се погледне во огледало. „Веќе ја немам онаа лажна самодоверба. Кога се затворивме во пандемијата, дознав многу работи за себе, на пример дека се прејадував …

Повеќе »

ПРОБАЈТЕ СИ ЈА СРЕЌАТА – Шеговита загатка со скриена детелина со четири листови тестира КОЛКУ СРЕЌА имате во животот

Многу луѓе во нивните животи се потпираат на амајлии, дури и несвесноЌе ви треба многу среќа за да ја откриете детелината со четири листа скриена во оваа хаотична слика. Корисниците ја означиле загатката како целосно збунувачка – додека се обидувале да забележат амајлија меѓу останатите лисја. Ова доаѓа откако едно …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави фотографии од Украина кои ќе ги видите денес

Украинскиот министер за здравство Виктор Лиашко утринава објави фотографии од новородени бебиња, за кои наведува дека се родени за време на гранатирањето. Неговата објава ја пренесуваме во целост: „Лицето на војната На третиот ден од војната, која ја започнаа руските окупатори, под гранатирање и експлозии, животот е во полн ек …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ЗА УБАВИНА – ПОПРВО БИ УМРЕЛА ОКОЛКУ БИДАМ ГРДА: Бизарен ТРЕНД ОД ИНТЕРНЕТ ПО КОЈ ДЕВОЈКИТЕ ПОЛУДЕА, А МОЖЕ СЕРИОЗНО ДА ИМ ГО ЗАГРОЗИ ЗДРАВЈЕТО!

За неколку месеци ќе ја замениме позатворената зимска гардероба, со летната, разлетана, која открива значително повеќе кожа. Соодветно на тоа, многу девојки ширум светот сакаат да бидат подготвени за преминот од студената во топлата сезона – со бронзен тен, поради што веќе почнуваат со солариуми. Сепак, иако е познато дека …

Повеќе »

Ги запознаваме ретките болести 2022 – Синдром на мачкин плач/Cri du chat syndrome

Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 дена и оваа година, четврта по ред, ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести. Да ги дознаеме предизвиците и проблемите со кои …

Повеќе »

(ФОТО) ОТКРИЛА ВО ДОКУМЕНТАРЕЦ – БЕВ ДЕТЕ, А МЕ ФРЛИЈА ВО САМИЦА, ТЕПАА, ПОНИЖУВАА И ГЛЕДАА ГОЛА: Болна исповед на Парис Хилтон!

Луксузен живот, забави во светските метрополи, познати пријатели, трошење пари на непотребни работи, сето тоа го прави животот на најбогатата наследничка Парис Хилтон. Сепак, и кај неа не било сè сјајно и мазно. Парис Хилтон неодамна во својот документарен филм „This is Paris“ зборувала за ужасно малтретирање за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Том Хенкс ги вознемирил духовите: „Ме понижија! Ова ќе биде лето на белиот човек“

Синот на Том Хенкс, 31-годишниот Честер, во емисија на неговиот канал на Јутјуб „Hanx Fit“ изјавил дека немал „јак машки пример“ додека растел. Честер, попознат како Чет, зборувајќи за игронирањето со кое се соочувал од неговите врсници кои го гледале како „арогантен, егоцентричен и разгален“, рекол дека немал силен машки …

Повеќе »

(ФОТО) Тажниот живот на гигантот од „Хари Потер“: Пет години е во инвалидска количка и живее во изнајмена штала

Шкотскиот актер Роби Колтрејн е најпознат по улогата на симпатичниот џин Рубеус Хагрид од филмовите за Хари Потер. Глумејќи чувар на клучеви и имот во Хогвортс, тој заработи милиони и ги освои срцата на обожавателите ширум светот, но неговиот живот воопшто не е како оној на типичните филмски ѕвезди. Колтрејн, …

Повеќе »

(ВИДЕО) На нејзините родендени доаѓаат ТВ камери, а таа посакала наскоро да умре

ЗА нејзиниот 118-ти РОДЕНДЕН, таа посакала наскоро да умре. Но, додека тој чека, вратата на Лусил Рандон, многу попозната како „Сестра Андре“, е широко отворена за секој што сака да наминат. Сестра Андре е најстарата жена во Франција и Европа и втора најстара во светот. Постара од неа е само …

Повеќе »