(ВИДЕО) ШТО ПО ЗАГУБАТА НА САКАНАТА ЛИЧНОСТ – Буги Николоска 7. месеци без саканиот Момо: „Букче, јас и ти против целиот свет!“

Животот секој ден не изненадува…некогаш позитивно, а понекогаш и негативно…
Буги и Момо Николоски имаат непријатно изненадување, после што следеше борба која, за жал, најчесто завршува трагично – барем битката со канцерот е таква…


Што кога ќе го загубите партнерот? Колку време треба да помине за да можете да почнете за него да зборувате во минато време? Буги Николоска сопруга на Момо Николоски, седум месеци по неговата смрт, зборува за загубата на љубовта на нејзиниот живот…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …