Tag Archives: загуба

(ФОТО) Шерон Стоун за мозочниот удар кој за малку ќе ја убиел: „Многу луѓе мислеа дека ќе умрам!“

Шерон Стоун се присетила на мозочниот удар што го доживеала во 2001 година. Актерката (66) открила дека траумата од нејзината повреда целосно го променила начинот на кој функционира нејзиниот мозок и начинот на кој размислува. – Срцето ми застана и потоа ме вратија. И додека тоа се случуваше, сè се …

Повеќе »

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА – Жељко Самарџиќ првпат проговорил за загубата на синот: „Секогаш размислувам колку голем би бил да беше жив“

Регионалната музичка ѕвезда Жељко Самарџиќ за прв пат проговорила за големата семејна трагедија – загубата на синот. „Тоа беше тага за сите нас. Кога и да дојде тој месец јас и Маја ја делиме таа тага и секогаш мислиме колкав ќе беше да останеше жив, но тоа е животот“, изјавил …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА РЕАЛИТИ СЕРИЈАТА – Џорџина проговорила за загубата на синот: „Во еден миг го доживеав најдобриот и најлошиот момент во мојот живот!“

На шпанскиот фестивал посветен на телевизијата наречен „FesTVal“ бил прикажан клип од претстојната втора сезона на реалити серијата „Soy Georgina“, каде Георгина Родригез, инфлуенсерка и девојка на фудбалерот Кристијано Роналдо, за првпат проговорила за загубата на нејзиниот син. Џорџина Родригез, наводно, потпишала голем договор со Нетфликс на почетокот на годината …

Повеќе »

НАЈМАЛАТА ВНУКА НА КРАЛИЦАТА НА ПОСЕБЕН НАЧИН СЕ ЗБОГУВАЛА ОД СВОЈАТА БАБА: Елизабета Втора токму неа тајно ја обожавала

Смртта на кралицата Елизабета тешко ја погодила Најмладата внука на кралицата Елизабета Втора, Лејди Луиз Виндзор, тешко ја погоди смртта на нејзината баба. Таа има само 18. години, а ќерка е на принцот Едвард и принцезата Софија од Весекс. Таа го придружуваше своето семејство на приватната црковна служба што се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО – Живкица Каленикова првпат проговори за загубата на родителите: „Татко ми почина од тага по мајка ми“

Во неполна година ги загуби двајцата родители. Пред седум месеци нејзината мајка, а неодамна почина и татко ѝ. Не успеа да ги задржи солзите, а интервјуто го правевме на роденденот на нејзината мајка.Живкица Каленикова повеќе од 25 години е на TВ-екраните. Епитетот брзозборка го носи до денес. Генерациите ја паметат …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – МОРАЛ ДА СЕ ПРИЈАВИ ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА ВАКЦИНАТА: Британец поради корона доживеал лична трагедија – сега сите му велат дека е храбар!

Полин Димелин од Велика Британија била во добра здравствена состојба и имала само 56. години кога во март се разболела од коронавирус. Но, неколку дена по одењето во болница, таа го загубила животот во борбата против коронавирусот. Една вакцина против коронавирус е одобрена за употреба во Велика Британија, а уште …

Повеќе »

Бајага за смртта на Миша Алексиќ:„Се чувствувам ужасно“

Бас гитаристот на рок групата „Рибља чорба“, Миша Алексиќ починал на 68-годишна возраст од последиците од коронавирусот. Неговиот долгогодишен пријател Момчило Бајагиќ Бајага кратко коментирал дека се чувствува ужасно затоа што, како што рекол, починал еден од неговите најдобри пријатели, колеги и кум. „Мојот пријател почина, дознав пред една минута. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сеќавање на Игор Маџиров: 20. години без чудесното црвенокосо момче

Секогаш топлото и насмеано лице на Игор кое ветуваше многу како иден актер, трагично го напушти овој свет во триесет и првата година од неговиот живот! Игор е брат на светскиот, а наш познат македонски музичар Зоран Маџиров кој во сообраќајна несреќа го загуби својот животот на 9 Мај, 2017 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО ПО ЗАГУБАТА НА САКАНАТА ЛИЧНОСТ – Буги Николоска 7. месеци без саканиот Момо: „Букче, јас и ти против целиот свет!“

Животот секој ден не изненадува…некогаш позитивно, а понекогаш и негативно… Буги и Момо Николоски имаат непријатно изненадување, после што следеше борба која, за жал, најчесто завршува трагично – барем битката со канцерот е таква… Што кога ќе го загубите партнерот? Колку време треба да помине за да можете да почнете …

Повеќе »