Tag Archives: живот

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Ги погреба своите најблиски, но никогаш не се откажа од мисијата да ги усреќува луѓето околу себе. Холивудската ѕвезда Кијану Ривс, канадско-американски актер, филмски режисер, филмски продуцент и музичар, е надалеку познат по својата скромност и добронамерност кон луѓето со кои е опкружен секојдневно. Кијану имаше кратка врска со Сандра …

Повеќе »

НОВ СКАНДАЛ – Приватен истражител од палатата признал дека ги малтретирал Хари и неговата девојка: „Шмркав кокаин и уживав во лажна големина“

Приватен истражител изјавил дека тој бил дел од „немилосрдната“ медиумска култура која му го „грабнала“ нормалниот живот на принцот. Гевин Бароус, приватен истражувач на кралското семејство, се извинил за своето претходно однесување во „The Princes and the Press“ на Би-Би-Си, овој документарец ги истражува односите на принцот Хари и принцот …

Повеќе »

ВО СЛЕДНИТЕ 5. ГОДИНИ НА ОВИЕ ЗНАЦИ ЖИВОТОТ ЌЕ ИМ СЕ СМЕНИ ОД КОРЕН: Пред нив е период на успех и луда среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали припаѓате на оваа група? Следните 5. години ќе бидат исполнети со среќа, успех и просперитет за одредени знаци. Овие знаци ќе можат да кажат дека се родени под …

Повеќе »

ВЕРУВАЊА – Вечерва е ноќ на МЛАДА МЕСЕЧИНА која е идеална за промени: Привлечете успех на ЉУБОВЕН и ДЕЛОВЕН план со следните зборови…

Ноќта на 4. ноември започнува младата Месечина во Скорпија, во 22:15 часот. Младата Месечина во знакот Скорпија на 4. ноември ќе блесне на небото и ќе донесе нова и свежа енергија. Неговата моќ е во промените, трансформацијата што ја носи, движечката енергија и желбата да се случи нешто ново. Колку …

Повеќе »

ГО ФАТИЛА СОПРУГОТ СО ЉУБОВНИЦА ВО ​​СОПСТВЕНИОТ КРЕВЕТ: Наместо скандал, го направила она што никој не би!

Таксито ме остави пред зградата, веднаш пред автомобилот на мојот сопруг. Па како? Зарем тој не е на работа? И тука не се посомневав на ништо. Мислев дека заборавил нешто… Ќе го прескокнам тој глуп вовед, која сум, што сум, колку години имам и каква коса, гради и задник имам. …

Повеќе »

(ФОТО) ТУКА ЖИВЕАТ НАЈСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ НА ПЛАНЕТАТА: 13. работи кои остатокот на светот никако да ги сфати!

Да бевме сите малку повеќе како Финците, светот ќе изгледаше сосема поинаку Финска, земја во која живеат исклучително точни, одговорни и вредни луѓе, го зазеде првото место на листата на најсреќни земји во светот. Тоа е мала северна земја во која луѓето го ценат патриотизмот и каде 99. отсто од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Селма Блер ја снимила својата борба за живот: „Сакам на другите да им биде полесно од мене“

Актерката Селма Блер ги сподели со јавноста деталите од борбата со тешката болест откако пред неколку години и беше дијагностицирана мултиплекс склероза поради која животот целосно и се промени. „Само сакам да им помогнам на другите да се чувствуваат подобро“, вели таа во филмот, кој во моментов се прикажува и …

Повеќе »

Седум промени во животот што ќе ве спасат од мозочен удар

Високиот крвен притисок е водечка причина за мозочен удар. Се проценува дека скоро половина од возрасните имаат висок крвен притисок. Како можеме да се грижиме и да го намалиме ризикот од мозочен удар? Има седум работи на кои треба да обрнете внимание, пишува 24sata.hr. Внимавајте на вашата тежина Прекумерната тежина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болно признание на Мисица: „Родена сум како резултат на силување, не знам кој е мојот татко“!

Страшна приказна на младата мисица Валери Гато, беше прогласена за Мис на Пенсилванија, а кога се појавила на изборот за Мис на Америка 2014., никој не можеше да помисли дека зад нејзината убавина и насмевка стои многу болна животна приказна. Валери, гостувајќи во една емисија, открила дека е родена како …

Повеќе »