Tag Archives: живот

(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година. Тие го платиле 5.760 долари, …

Повеќе »

(ФОТО) Судбина на „латино дивите“: Есмералда се дрогирала, Злобничката ја труеле…

Касандра, Љовисна, Есмералда, Злобница, Робинката Исаура, Марисол се само некои од хероините на латино серијата по кои лудуваше Македонија во последните две децении. Иако популарните „сапуници“ веќе не се толку популарни, нивните главни ликови сепак привлекуваат внимание. Касандра, која се омажи богато, најдобро се снајде, додека Есмералда едвај си го …

Повеќе »

(ФОТО) ХРАБРА – САРА Е РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ НО ТОА НЕ ВЛИЈАЕЛО НА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ: Се’ прави со нозете а успеала да оствари и ГОЛЕМА ЖЕЛБА!

Сара Талби (39) од Брисел е родена без двете раце. Лекарите никогаш не најдоа одговор на прашањето зошто, а Сара сега на социјалните мрежи покажува дека тоа не ја спречило во ниту една активност. View this post on Instagram A post shared by Sarah Talbi (@saritalbi) Сара чисти зеленчук со …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА НИВ Е СНИМЕН ФИЛМ – СЛУЧАЈНО СЕ ЗАМЕНЕТИ ВО ПОРОДИЛИШТЕ А КОГА СЕ ДОЗНАЛА ВИСТИНАТА ОДГЛЕДУВАНИ СЕ КАКО СЕСТРИ: Неверојатна приказна!

Неверојатната животна приказна на две девојки (23), кои случајно биле заменети при раѓање во сицилијанска болница, ја открива посебната врска на нивните мајки кои ја откриле грешката кога девојчињата имале три години. И’ особено – одлуката што ја донеле. Катерина Аланија и Мелиса Фодера (23) како бебиња родени во Сицилија …

Повеќе »

СОВЕТ НА БАБА ШТО ЗЛАТО ВРЕДИ: „Никогаш немој да дозволиш твоите ТАВЧИЊА да светат ПОВЕЌЕ ОД ТЕБЕ!

Не дозволувај чистењето да биде се’ што ќе мислиш за време на викендите Кога се омажив, минував најмалку 16. часа дневно, уверувајќи се дека се’ е чисто, во случај „некој да дојде кај мене“, но тогаш забележав дека овие луѓе, кои ги чекав да дојдат кај мене, не пристигнуваа затоа …

Повеќе »

Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак лудо ќе се заљуби до крајот на 2021 година!? Рибите се на прво место. Риби За преостанатите неколку месеци до крајот на годината, ви се подготвува големо …

Повеќе »

(ФОТО) ГРАБНУВАЧИТЕ 9 ЧАСА И ДРЖЕЛЕ ПИШТОЛ НА ГЛАВАТА А СЕГА УЖИВА ВО МИЛИОНИТЕ: Глумицата на сопругот му го простила скандалот со најплатениот МОДЕЛ!

Познатата Селма Хајек се омажила тајно на 42 -годишна возраст во Париз и на тој начин го воодушеви целиот свет, а животната приказна на популарната актерка воопшто не е лесна. View this post on Instagram A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) Салма Хајек е родена на 2. септември …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – 24 ГОДИНИ СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СО ГУБИТОКОТ: Лејди Ди беше обожавана принцеза од народот, а ова се нејзините последни зборови

На 31 август 1997 година, нешто по полноќ, црн Мерцедес удри во тунелот Pont de l’Alma во Париз, бегајќи од папараците, во кој принцезата Дијана трагично го загуби животот. Под неразјаснети околности, автомобилот изгубил контрола и удрил во столб. Реакцијата на Ториевците за кампањата на принцезата Дијана за нагазни мини …

Повеќе »

(ФОТО) Живот во преуреден автобус:„Прекрасно е, патуваме и чекаме бебе!“

„Автобусот е како хотел на тркала. Отсекогаш сме сакале да живееме во помал простор”, рекол австралиски пар кој чека дете и не планира да се врати во станот. Лори Браун и нејзиниот сопруг Крис го очекуваат своето прво дете, но за разлика од другите, тие ќе живеат во винтиџ автобус. …

Повеќе »