Tag Archives: живот

(ФОТО) После 45. години е разрешена мистеријата на смртта на Брус Ли?

Што се случило таа 1973. година на денот кога легендата на боречките вештини и холивудската ѕвезда Брус Ли починал на 32. години? Метју Поли мисли дека знае нешто за тоа… Скоро 45. години после ненадејната и мистериозна смрт, американски новинар издал биографија која ја нарекол „Бruce Lee: A Life“, за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џорџ Клуни: „Љубовта ми дојде дома а сега не можам беа Амал!“

Во емисијата „My Next Guest Needs No Introduction“ на Дејвид Летерман за Нетфликс Џорџ Клуни открил како се запознал со Амал. Клуни објаснил дека Амал со еден заеднички пријател, на пат за Кан, во 2013. година дошла во неговата куќа на езерото Комо, Италија. Меѓутоа оној кој му ја предвидел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа снимка е доказ за ужасниот живот што го водел Авици

Смртта на 28. годишниот шведски ДиЏеј, Авици и понатаму е една од темите на сите светски медиуми. Надлежните органи на јавноста не и доставиле податоци за причините за смртта на славниот музичар, а секој ден се појавуваат нови детали за ужасниот живот кој го водел на турнеите кои траеле и …

Повеќе »

(ФОТО) Северина се двоуми дали за 5.000 евра дневно да ја разоткрие интимата?!И’, треба кога наплаќа многу повеќе!

Иако се шпекулира дека познатата пејачка ќе добие висок износ за снимањето, останува нејасно дали таа ги прифатила условите во кои треба за 5.000 евра дневно да ја разоткрие својата интима… Со оглед на високите стандарди на балканскта ѕвезда тешко веројатно е дека ќе реши за тој износ да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Ви треба „длабок џеб“ ако сакате да се преселите тука: Ова се најскапите градови за живеење на светот во 2018

Во едно големо истражување од 2017. година во кое биле опфатени повеќе сегменти, ова се најскапите или најнедостапните градови за живеење на планетата. Во третиот квартал од 2017 година биле анлизирани 293 градски пазари за домување во девет земји – Австралија, Канада, Хонг Конг, Ирска, Јапонија, Нов Зеланд, Сингапур, Велика …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот?

„Фчерашни новости“ остануваат чекор зад сите и оваа недела. Во новата епизода на пародичните вести последни дознајте: – Неверојатно: Чудо во Кратово по првиот изборен круг – Анализа од терен: Има ли надеж за македонското здравство? – Фчерашни истражува: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот? Гледајте „Фчерашни новости“ …

Повеќе »