Tag Archives: танцување

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »

БИТКА ЗА СЕКОЈ ГЛАС – ВИДЕО кое мора да го погледнете: Трамп објавил компилација од своите танцувања

Во тек е битка за секој глас, а Доналд Трамп ги лови со компилација на која танцува на хитот Y.M.C.A. на Village Peoplea. Оваа песна стана еден вид заштитна песна за него затоа што тој танцуваше на неа на изборните митинзи во последните неколку недели. Видеото го објави на Твитер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОМОРАТА НЕ Е СЕКОГАШ СИМПАТИЧНА – Како се чува сопругот: Вака сигурно не!

На свадбата дошол со сопругата, а потоа сакал да танцува со друга дама но тоа не завршило добро. Дека љубомората никогаш не е симпатична покажува и примерот на оваа русокоса која толку срдечно го „бранела“ својот сопруг од танцување со висока непозната бринета што и ние се срамиме во нејзино …

Повеќе »

(ВИДЕО) Moves Like… Незапирливиот Мик Џегер и на 77. години танцува темпераментно

Познато е дека познатата рок-група „Ролинг Стоунс“ го одложи почетокот на турнејата на крајот на март минатата година, за фронтменот Мик Џегер да добие медицински третман. Бендот тогаш објави дека лекарите му соопштиле на Џегер дека тој „не може да оди на турнеја во овој момент“, објави тогаш АП. Џегер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ненадејна смрт на 16. годишна интернет сензација: Потврдено дека станува збор за самоубиство!

Sвездата на социјалната мрежа „ТикТок“, Сија Какар, починала на 16-годишна возраст во нејзината куќа во Њу Делхи, според извештаите од Индија. Медиумите пишуваат дека тинејџерката се самоубила. View this post on Instagram Siyu katty🐥🌻🌟🌈♥️ A post shared by Siya Kakkar (@siya_kakkar) on May 15, 2020 at 12:06am PDT Какар имала …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВА КРАЛИЦА – НАЈСОВРШЕН ТАЈМИНГ: Погледнете како оваа поштарка во секунда станала вирална атракција

Анет Дезмонд работи во поштата веќе 30. години и станала ѕвезда преку ноќ… Најдобрите пријателки од Алабама снимале танчерска кореографија за TikTok кога биле прекинати од поштарката во комбе која ја правела нејзината дневна рута. Алексис и Колинс сакале да го снимаат својот танц на улица, па својот мобилен телефон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се додворувал на атрактивна девојка во метро – Не можел да верува кога сфатил која е таа!

На сопственикот на ресторан, Мануел Де Лос Сантос,му се остварил сон – на улица сретнал славна личност, во која бил вљубен. Но, тој не ја препознал. Неговата симпатија од светот на богатите и славните е актерката Ванеса Хиџинс, а ја запознал во метрото. Ванеса танцувала, а Мануел подготвено и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ИЗОЛАЦИЈА – Ентони Хопкинс го открил TikTok и лудо се забавува

Британскиот актер Ентони Хопкинс ја открил социјалната мрежа TickTok и го снимил своето прво видео. Во него, тој танцува на музиката на раперот Дрејк, а исто така ги имитира колегите актер,и Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер. Таканаречениот предизвик Toosie Slide во моментов се шири на Интернет. Многу познати личности веќе …

Повеќе »