(ВИДЕО) Финската премиерка ќе падне во заборав кога ќе ги погледнете танцовите потези на овие политичари

Откако во јавноста беше објавено видеото на финската премиерка Сана Марин како игра и пее, реакциите беа поделени.
Некои ја критикуваат Марин за, како што велат, неодговорното однесување, додека други гледаат можност за зголемување на популарноста на 36-годишната премиерка.
Сепак, Марин не била единствената кој малку танцувала.
Со текот на годините, шефовите на држави и влади користеа конференции, официјални меѓународни патувања и кампањи за да ги покажат своите танцувачки вештини.
На Твитер имаше дебата за политичари кои не беа толку добри во танцување. Еве некои кои влегуваат во аналите на танцовите изведби.

Сана Марин


Ангела Меркел


Тереза ​​Меј

Володимир Зеленски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …