Tag Archives: барак обама

(ВИДЕО) Мишел Обама пеела на концертот на Брус Спрингстин во Барселона

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама, се појавила на концертот на Брус Спрингстин во Барселона, а потоа ја искористила приликата, се качила на сцената и запеала Мишел Обама и актерката Кејт Капшо, сопруга на режисерот Стивен Спилберг, се здружија со сопругата на Спрингстин и колешка од бендот …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОДНЕСУВА КАКО ЅВЕЗДА – Се сеќавате ли на Саша ќерката на Обама? Ја нарекуваат модна икона, еве како изгледа!

Саша Обама ретко се гледа во јавноста, но речиси секогаш кога медиумите ја фотографираат на улица, социјалните мрежи го фалат нејзиниот опуштен стил на облекување. Саша Обама е една од двете ќерки на поранешниот американски претседател Барак Обама и првата дама Мишел, која го привлекува вниманието на медиумите и следбениците …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама признала во каков пекол живеела: „10 години не можев да го поднесам Барак“

Во едно од нејзините последни интервјуа, Мишел Обама изјавила дека во бракот со поранешниот американски претседател Барак Обама 10 години имало тензија. „Луѓето мислат дека сум лоша што го кажувам ова – имаше 10 години кога не можев да го поднесам мојот сопруг. Десет години! И погодете кога се случи …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама на сопругата и честитал 30 години брак: „Добив на лотарија…“

Поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел слават 30 години брак. По овој повод, поранешниот прв човек на САД се огласи на социјалните мрежи и испрати емотивна порака до својата сопруга користејќи фотографија од свадбата, но и понова. „После 30 години, не сум сигурен зошто изгледаш исто, а …

Повеќе »

Барак Обама освоил Еми награда

Поранешниот американски претседател Барак Обама ја доби наградата Еми на американската телевизија како најдобар водител во документарната серија „Нашите големи национални паркови“, објави во саботата вечерта Американската телевизиска академија. Церемонијата на доделувањето на Еми наградите е закажана за 13 септември, но некои награди се доделуваат порано. Обама е вториот американски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Финската премиерка ќе падне во заборав кога ќе ги погледнете танцовите потези на овие политичари

Откако во јавноста беше објавено видеото на финската премиерка Сана Марин како игра и пее, реакциите беа поделени. Некои ја критикуваат Марин за, како што велат, неодговорното однесување, додека други гледаат можност за зголемување на популарноста на 36-годишната премиерка. Сепак, Марин не била единствената кој малку танцувала. Со текот на …

Повеќе »

Починала првата кандидатка за Оскар со афро-американско потекло

Оваа информација ја потврди нејзиниот долгогодишен менаџер Лери Томпсон, а причината за смртта е непозната. Актерката ќе остане запаметена по долгата и богата кариера, а особено по номинацијата за Оскар за улогата во филмот „Sounder”“, како и наградите Тони и Еми. BREAKING: Legendary film and stage actress Cicely Tyson has …

Повеќе »

Бивши американски претседатели подготвени да се вакцинираат, против корона, пред тв камери

Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ В. Буш и Бил Клинтон изјавиле дека се подготвени да бидат вакцинирани против коронавирус пред телевизиските камери за евентуално да ја уверат скептичната јавност во врска со безбедноста на новата вакцина. И’ Иванка Трамп, постарата ќерка и советник на Трамп, рече дека ќе биде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доналд Трамп повторно направил гаф за кој говори светот: Ги споредивме „Ноќта на вештерките“ на Трамп во Белата куќа со оној на Обама – РАЗЛИКАТА Е СТРАШНА!

Претседателот на САД на момче облечено во „минимоинс“ му ставил бонбони на главата наместо во џебот… Споредбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и поранешниот претседател Барак Обама не завршува години по инаугурацијата. Познатиот празник „Ноќта на вештерките“ беше одбележан и во Белата куќа, која била специјално украсена. Овој пат, сепак, …

Повеќе »