Tag Archives: пријатели

(ФОТО) Момент кој сите го чекале: Шестмината од „Пријатели“ ќе се појават во нова ТВ авантура

Иако со години негираа и одбиваа да снимаат нови авантури, Рејчел Грин, Рос и Моника Гелер, Чендлер Бинг и Џои Трибијани наскоро би можеле да го доживеат враќањето на малите екрани. Странските медиуми ексклузивно носат вести дека целата актерска екипа се согласила на повторно обединување, а со идејата наводно се …

Повеќе »

НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ И ВАМ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ: Ова е список со 12 работи за кои најмногу жалиме во животот!

Луѓето поминуваат 45 минути секоја недела размислувајќи за работи од минатото што можеле да ги направат поинаку што имале огромно влијание врз нивните животи. А, она за што најмногу жалиме се љубовниот живот (20 проценти), семејството (18 проценти), кариерата (16 проценти), здравјето (14 проценти) и финансиите (14 проценти). Во просек, …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не дошол на прославата на 11. роденден на едно момче: Но, потоа се случило чудо!

„Мојот син синоќа организираше прослава на 11. роденден. Никој од поканетите пријатели не дојде. Тоа боли“, напишал на Твитер, Џејсон Фостер и објавил слика од својот син кој, сепак со насмевка, позира покрај роденденската торта. Таткото се обидел да го утеши Коди па ги замолил своите поријатели на Твитер, да …

Повеќе »

МЛАДЕНЦИ ГИ ОГРАБИЛЕ ГОСТИТЕ – ИМ ЗЕМАЛЕ 30.000 долари: Треба да се срамите, веднаш да сте ги ВРАТИЛЕ ПАРИТЕ!

Некои ќе речат дека свадбите станале профитабилен бизнис. Односно, младенците се забавуваат што е можно повеќе за да ги покријат трошоците и да добијат евро повеќе во однос на инвестицијата. Но, никој не е транспарентен во желбата да ги земе парите од гостите како оваа невеста. На Редит е објавено …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – ХОРОР ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Самохрана мајка се пофалила дека излегла на состанок „после 100. години“, а потоа е пронајдена мртва!

Самохраната мајка на две малолетни деца од Јоркшир, Велика Британија, се пофалила на својот Фејсбук профил дека „отишла на состанок“ после сто години. Неколку часа подоцна, таа била мртва и човекот со кој била на состанок таа ноќ беил обвинет за нејзиното убиство. Лојд Биркби е обвинет за убиство на …

Повеќе »

(ФОТО) ТОТАЛНО ЛУДИ ГРЕШКИ во ТВ сериите кои веќе нема да ги заборавите!

ПОПУЛАРНИТЕ ТВ серии се полни со нелогичности кои ретки можат да ги забележите  и откако неброено пати ги гледале сите епизоди.  „Пријатели“, „Банг банг теорија“, „Игри на престолите“…Тоа се серии кои ги гледале милиони луѓе но на авторите сеедно умееле да им се поткрадне по  некоја грешка за која ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Дали ги прегрнувате и им свирите на луѓето кои не ви се блиски: Две фотки кои многу откриваат за Боки 13 и Кирацоски!

Се знаеме, не се знаеме. Блиски сме, не сме блиски…и така до недоглед, но не бадијала се вели дека една фотографија кажува 1.000 зборови… Еднаш го кандисал да се сликаат, а еднаш го премолил да му засвири, а тој на уво да му запее. И толку. Инаку, не се познаваат, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САМ, БОЛЕН И ЗАБОРАВЕН: Легендарниот глумец отфрлен и од Холивуд!

Најпознат по улогата на Чендлер Бинг во култната серија „Пријатели“, Метју Пери денес го слави својот 50-ти роденден, а последните години се чини дека Холивуд заборави на овој одличен актер. Во последниве години, медиумите повеќе објавија за неговите борби со зависност од алкохол и наркотици отколку за неговите улоги. Минатиот …

Повеќе »

(ФОТО) Во првата година на бракот паровите најчесто се расправаат поради овие седум работи

После почетната фаза на меден месец многу парови бргу се соочуваат со првите проблеми. Ако сте се препознале, не кревајте паника… Имено, заедничкиот живот неизбежно донесува бројни промени па затоа понекогаш единствена опција е да се соочите со несогласувањата. „Скоро секое лице, кога впловива во брак верува дека ќе биде …

Повеќе »