Tag Archives: пријатели

(ФОТО) Никој не може да поверува како изгледа ѕвездата на „Пријатели“: Запуштен, валкан и без ориентација шетал по улица…

Додека сите го очекуваат продолжувањето на „Пријатели“, Метју Пери (49) изгледа како среќните денови на глума да се зад него. Метју Пери бил виден на улица и фотографиран првпат после две години. 49. годишниот глумец се бори со зависност и депресија, а со својот изглед кој бил забележан на улиците …

Повеќе »

Лицата родени во овие знаци не знаат да бидат добри пријатели

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИAKO се брилијантни во други области, овие три хороскопски знаци едноставно не знаат како да го ценат пријателството. Тие често го менуваат друштвото, не земајќи го во предвид фактот …

Повеќе »

(ФОТО) Кортни Кокс објавила фотка од времето кога „Пријатели“ и’ не сонувале дека ќе станат славни!

„Ние шестмина на пат кон Лас Вегас, а никој од нас не знаеше дека ќе бидеме „Френдс“ – напишала Кортни Кокс на Инстаграм.Фотографијата за еден ден имала повеќе од 1 милион лајкови. Актерката Кортни Кокс која со светска слава се стекна глумејќи го ликот на Моника Гелер во серијата „Френдс“, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – Сите кои прочитале завршиле со солзи: Девојка (35) неколку дена пред да почине од суровата болест си напишала проштално писмо – за родителите, пријателите, партнерот!

Бејли Џин Матесон имала само 35. години кога на 5. април починала од леиомиосарком, рак на мекото ткиво во абдоменот. Кога болеста, пред две и пол години, и била дијагностицирана, докторите и дале само 12. месеци живот, но таа по некое чудо преживеала и не била на хемотерапија. Сепак, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каков шок во ресторан: Покрај масата му фрлиле…а тој скокнал како „попарен“!

Додека со пријател ручал во ресторан се случило нешто неочекувано, кога пријателите сакале да се пошегуваат со него. Се’ се случило пред другите гости, а тој скокнал како да експлодирала бомба. Секако дека ваквите ситуации ниту малку не се наивни и невозможно е да се предвиди како ќе завршат…Таков шок, …

Повеќе »

(ФОТО) Близначките од „Пријатели“ имаат по 16. години и глумат во хит филм – еве како денес изгледаат!

Кали и Ноел Шелдон, близначките кои ја играа преслатката ќерка на Рос и Рејчел во деветтата и десеттата сезона на „Пријатели“,се тинејџерки кои глумат во новиот филм на оскаровецот Џордан Пил. Сестрите Шелдон кои денес имаат по 16. години, ги глумат Бека и Линдси Рајлерм ќерки близначки на Кити, лик …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момчето Хамза припитомил волк и сега заедно чуваат овци!

Момчето Хамза е од Либија, припитомил волк и сега заедно чуваат овци. Момчето,волкот како бебе, го донел дома и одлучил да го дресира, а неговиот татко, разбирливо, не бил воодушевен со таа идеја. „На почетокот не сакав да дозволам во куќата да чуваме волк, но со тек на време попуштив“, …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон открила кој е виновен што нема да има нови епизоди од „Пријатели“

Иако од емитувањето на последната епизода на серијата „Пријатели“ минале дури 14. години, нивните бројни фанови долго се надевале дека славната шесторка ќе се собере во нови продолжувања. Скоро сите глумци порано или подоцна потврдиле дека нема ништо од тоа, но и понатаму упорно ги прашуваат дали се предомислиле. Промовирајќи …

Повеќе »

Сигурни знаци дека сте повеќе од пријатели!

Долго време сте биле пријатели, разговарате еден со друг, па дури и со него излегувате и кој ви се допаѓа. И одеднаш, се случува, настапува таа промена а да не сте ја сфатиле.Вашето пријателство добива нова форма и изгледа се’ повеќе и повеќе како романтична врска. Но, всушност, никако да …

Повеќе »