Tag Archives: пријатели

(ФОТО) ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН – Киргиос се радуваше кога Ѓоковиќ доби корона, а потоа дојде скандалот во Австралија

Од 15. часот финалето на Вимблдон ќе го играат НОВАК ЃОКОВИЌ и НИК КИРГИОС. Најважниот дуел меѓу еден од најголемите тенисери во историјата и најголемиот „лудак“ е продолжение на приказната за нивната бурна и контроверзна врска. Ден пред финалето се виделе на тренинг и на тој начин комуницирале насмеано, речиси …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕЈЛОР СВИФТ СЕ СВРШИЛА ВО ТАЈНОСТ: Прстенот го носи само дома, зад затворени врати, а ОВОЈ АКТЕР е нејзиниот избраник!

Како што објави еден британски таблоид, пејачката Тејлор Свифт се свршила со своето момче, актерот, Џо Алвин, со кој е во хармонична врска повеќе од пет години. Парот наводно решил се’ да чува во тајност. Како што пишува британскиот таблоид „The Sun“, Тејлор вереничкиот прстен го носи само зад затворени …

Повеќе »

Кажете им „збогум“ на лошите врски: Како да престанете да избирате погрешни партнери одново и одново?

Иако сите сакаме да најдеме некој кој ќе не сака, секој барем еднаш во животот бил во лоша врска. Според психолозите, некои луѓе постојано ги повторуваат истите шаблони и влегуваат во односи со партнери кои не се најдобриот избор за нив. Звучи бесмислено, но е прилично вообичаено. За среќа, со …

Повеќе »

Починал Мајк Хагерти – актер кој гостувал во култната тв серија „Пријатели“

На 68-годишна возраст починал Мајк Хагерти, гостин актер во серијата „Пријатели“. Информација на социјалните мрежи во петокот ја споделила Бриџит Еверет, неговата колешка од шоуто на HBO „Somebody Somewhere“, но причината за смртта не е наведена, пренесува Daily Mail. „Го засакав Мајк во моментот кога го запознав, тој беше посебна, …

Повеќе »

(ФОТО) АКИ БИ БИЛ ГОРД – Најемотивен настап на „Парни ваљак“! Со 18.000 фанови, хитови пееле Џибони, Бајага, Нина, Масимо, Кики Рахимовски …

Тоа беше без сомнение најемотивниот настап на „Парни ваљак“ во нивната 47-годишна музичка кариера Повеќе од 18.000 луѓе во публиката се простија од Аки Рахимовски во загрепската Арена на концертот „Ваљак и пријателите: Доволно е да се каже… Аки“. Тоа без сомнение беше најемотивниот настап на „Парни ваљак“ во нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник. Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната …

Повеќе »

Не ѝ било јасно зошто бракот брзо и се распаднал, а потоа набрзо ја дознала суровата вистина и тоа во ВЕСНИК

Никита Морено две и пол години по разводот сфатила поради што нејзиниот брак се распаднал. Жената останала вчудоневидена кога дознала во весникот дека нејзиниот поранешен сопруг Роберт Палмер се оженил пред 25. луѓе со Лорен Малин, која ја запознал во теретана во Њујорк, а врската започнала во јануари 2017. година, …

Повеќе »

Важат за НАЈОДГОВОРНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Лојални пријатели и партнери

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако имате пријател или партнер кој е роден во овој хороскопски знак, сигурно имате голема среќа. Стабилност, скромност, лојалност, разбирање… Многумина ќе се согласат дека ова се едни од …

Повеќе »

Како луѓето го прикриваат неверството: Помош на пријателите, користење различни телефони …

Една неодамнешна студија објавена во списанието Personality and Individual Differences ги анализирала начините на кои луѓето го кријат неверството од своите партнери и идентификувале некои од најчестите тактики. Тие вклучуваат дискреција, помош од пријатели, како и користење на различни телефони. Има значајни истражувања за добрите и лошите страни на изневерувањето, …

Повеќе »