(ФОТО) Момче и куче се најдобри пријатели: Усвоени се на ист ден и оттогаш се неразделни!

Кучето Реган и седумгодишното момче Бади имаат неверојатна врска од првиот ден кога се запознале.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Reagandoodle (@reagandoodle)


Реган и припаѓал на бабата Сенди Свиридоф (60) која го посвоила само неколку месеци пред нејзината ќерка Кери Луис (31) да го посвои 11-месечното момче Бади. Момчето и кучето пораснале заедно и станале најдобри пријатели од моментот кога се запознале.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reagandoodle (@reagandoodle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reagandoodle (@reagandoodle)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …