Tag Archives: пријатели

(ВИДЕО+ФОТО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ: Поканила момче со Даунов синдром на матурска и покренала лавина од добрина!

Многу е тешко да се биде тинејџер. 17-годишниот Даниел Ривас има Даунов синдром и му било тешко да се вклопи во својот клас. Тој инаку е многу среќна личност. Но, понекогаш се случуваат работи што му оставаат впечаток дека општеството го отфрла. Затоа, тој еднаш замолил една девојка да оди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАТКО – Бебињата близначки се галат додека спијат: Снимка која никого не остава рамнодушен!

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.1` Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат …

Повеќе »

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најдобри партнери и пријатели

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе имаат вродена дарба за негување на односи,како љубовни така и пријателски и семејни, и навистина е лесно да се сакаат. Астролозите тврдат дека таквите луѓе обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромно куче се налутило на сопственичката: За прошка морала добро да се потруди!

Иако сите добро знаат дека кучињата се најдобри пријатели на човекот, понекогаш можат да се лутат на своите најблиски. Ова видео е совршен пример за тоа. Сопственичката се обидела да му се извини на својот пес, но тој бил многу лут и решил да ја игнорира. Некои луѓе мислат дека …

Повеќе »

(ФОТО) Се снимаат „Пријатели“: Глумците ќе добијат по 2,5 милиони евра!

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра. Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобрите пријатели изградиле населба за да можат заедно да остарат

Четири пара кои се пријатели 20. години, одлучиле да изградат мало гратче само за себе за да можат да живеат едни до други, а воедно да бидат и во природа. Нивната населба, наречена Llano Exit Strategy, содржи четири малечки куќи близу реката Лиано вон Остин во Тексас. Самоодржливите и еколошки …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ, ОВА НЕ Е БАЈКА! Тие се навистина вистински пријателим,а само да видите како момчето на мечката и дава да пие млеко!

И порано сме имале можност да видиме како милите мечиња се спријателуваат со луѓето, во Русија. Но, оваа снимка ја поместила границите на невозможното. Ни прикажува момче кое стои покрај огромна мечка и ја храни со млеко. Тие се навистина вистински пријатели, колку и тоа нам да ни изгледа неверојатно.

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО НО ВИСТИНИТО – Секоја година внимание: Фреди Меркјури и’ после смртта им испраќа подароци на најблиските!

Пејачот Фреди Меркјури, кој почина пред 28. години од последиците на СИДА, беил познат по својата дарежливост. Според британскиот печат, тој продолжил да им испраќа божиќни подароци на пријателите и по неговата смрт. Имено, според британски Miror, пејачот со тестаментот договорил синџирот на продавници Fortnum & Mason секоја година околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа серија има најдобар крај во последните 20. години!

Последната епизода на култниот ситком „Пријатели“ е прогласена за најдобро ТВ завршување во последните 20. години. Оваа информација не е изненадување, со оглед на тоа што дури 52,5 милиони луѓе го гледаа крајот на серијата што се емитуваше во 2004. година, со што стана едно од најгледаните завршувања во историјата …

Повеќе »