Tag Archives: пријатели

ВЕЛИКОДУШЕН – Џорџ Клуни открил зошто на секој од своите 14. пријатели му дал по еден милион долари!

Џорџ Клуни во неодамнешното интервју за GQ открил зошто на 14. пријатели во 2013. година им дал по 1 милион долари. Пријател на успешниот актер и претприемачот Ранде Гербер во интервју за MSNBC открил дека Клуни му дал милион долари. Гербер, Клуни и уште еден нивен пријател го продадоа „Касамигос“ …

Повеќе »

(ФОТО) Џои Трибијани од „Пријатели“ повеќе не е заводник како некогаш!

Глумецот Мет Лебланк се прослави со улогата на Џои Трибијани во популарната серија „Пријатели“, после што стана еден од најголемите заводници. View this post on Instagram Season 4 premiere of #manwithaplan is April 2nd at 8:30pm/7:30pm central on #CBS see you then. A post shared by Matt LeBlanc (@mleblanc) on …

Повеќе »

НА ОВА НИКОЈ НЕ СЕ НАДЕВАЛ: Дејвид Шимер ја открил вистината за продолжување на серијата „Пријатели“!После овие зборови многу фанови останале во шок!

Бројни обожаватели на серијата „Пријатели“ никогаш не се откажале од надежта дека нивните шест омилени ликови ќе се сретнат еднаш и ќе решат да снимат продолжение. Сепак, ситуацијата со коронавирусот отежнуваше сè, па токму затоа имаше голем број од оние кои беа разочарани затоа што се шпекулира дека продолжението е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОГОВОРЕНО – ИСПОЛНЕТО: Пријатели пред 30. години се договориле да ги поделат парите ако некој од нив добие на лотарија!

Двајца пријатели направиле необичен пакт во 1992. година, дека ако некој од нив добие на американската лотарија Powerball, ќе ги поделат парите. Поминаа 28. години и среќата му се насмевнала на Том. Дошло време да се исполни ветувањето. Џо бил запрепастен, добил повик а неговиот пријател рекол „22. милиони долари“, …

Повеќе »

(ФОТО) Премногу тажни фотографии на ѕвездата на „Пријатели“: Фатен како тешко оди и едвај дише па морал да се потпре на зграда…

Пропаѓањето на 50-годишната ѕвезда на „Пријатели“ е една од најтажните приказни во Холивуд. Станува збор за актерот Метју Пери кој беше голема sвезда што заработи големи пари заради споменатата серија, а исто така беше и тивкото страдање на многу жени. Сепак, славниот Чендлер тогаш започна со бурен начин на живот, …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно се договориле: Во август почнува снимањето на „Пријатели“

Рејчел, Рос, Моника, Чендлер, Фиби и Џои наскоро треба да се вратат на малите екрани, и секој може да заработи помеѓу 2,25 и 2,5 милиони долари… Актерската постава на легендарната серија „Пријатели“ долго време молчеше за снимање на специјална епизода од за многумина омилената серија, а потоа кога конечно ги …

Повеќе »

(ФОТО) Стравично убиство: Го застрелал соседот поради ТВ шоу…

Приказната за убиството на геј млад човек е документарен хит на Нетфликс. Експертите го анализирале Џонатан и пресметале дека постои шанса и тој да е геј, но не смеел да го признае тоа поради страв на неговиот татко. Тие се запознале случајно преку заеднички пријател. Постариот брат на Скот, Амедуре …

Повеќе »

Овие знаци, без никаква грижа на совест, ќе ве исфрлат од својот живот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ сме слушнавле совети на пријатели дека некои луѓе треба да ги исфрлиме од својот живот, но за повеќето луѓе тоа не е лесно затоа што не знаат како …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна вест за фановите на популарната серија: Корона вирусот го одлага новото собирање на „Пријатели“

Долгоочекуваното обединување на екипата на популарната серија „Пријатели“ е одложено поради пандемијата на корона вирусот… Специјалната епизода ќе биде снимена следната недела на првобитната сцена во Бурбанк, Калифорнија, а ќе се емитува во мај. Не е одреден новиот датум за снимање, а HBO Max одби да ја коментира новата ситуација. …

Повеќе »