Tag Archives: објава

(ФОТО) Бил Гејтс заразен со корона: „Среќен сум што сум вакциниран“

Софтверскиот магнат и голем донатор на Светската здравствена организација, Бил Гејтс, вели дека е позитивен на коронавирус. Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во вторникот потврди дека бил тестиран за вирусот Ковид 19 и дека резултатот е позитивен и дека ќе биде изолиран додека не закрепне. Објавата следеше додека Гејтс ја …

Повеќе »

(ФОТО) ПРСТОТ НА РОНАЛДО УПАТЕН НА НЕКОЈ ГОРЕ? Георгина Родригез се огласи, првпат по смртта на новородениот син

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез пред десетина дена на социјалните мрежи ја објавија тажната вест дека починал нивниот новороден син. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) -Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето бебе. Тоа е најголемата болка што може …

Повеќе »

(ФОТО) Мајкл Кејн се вратил на Твитер и за само 11. минути направил хаос!

Филмската ѕвезда Мајкл Кејн (89) во понеделникот, се вратил на Твитер по четиримесечна пауза. Објавите на британскиот актер набрзо станаа вирални, не поради тоа што го напиша, туку повеќе поради она што не го објавил. “Здраво!”, напишал Кејн во својата прва објава. Потоа, само 11. минути подоцна, тој се одјавил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мик Шумахер по страотниот судир објави порака на Инстаграм

МИК ШУМАХЕР се огласи на Инстаграм до своите фанови по прегледот во болницата, каде што заврши по страшната несреќа за време на квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија. Синот на седумкратниот светски шампион во Ф1 и возач на Хаас се чувствува добро. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Новак не игра на турнирот во Индијан Велс!

Многу се шпекулираше дали Новак Ѓоковиќ ќе игра на турнирот во Индијан Велс, а последните информации велат дека на негово место на ждрепката ќе дојде среќен губитник. Новак Ѓоковиќ нема да игра на Мастерсот во Индијан Велс, официјално соопштија од САД. Иако беше во ждрепката, вториот тенисер во светот бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите ја нападнале Кардашијан за новата објава: „Зарем не знаеш дека има војна во Украина?

Реалната ѕвезда Ким Кардашијан со новата објава на Инстаграм се нашла на мета на критики. Таа објавила фотографија на која позира пред луксузен автомобил, опкружена со мноштво чанти и кутии со имиња на модни брендови како Прада, Гучи, Шанел и Луј Витон. Во описот на таа фотографија напишала дека почнува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин до светот: „Ако интервенирате, ќе видите последици кои историјата не ги памети!“

ПРЕД зори, непосредно пред да започнат експлозиите во градовите ширум Украина, руската државна телевизија неочекувано емитуваше обраќање на рускиот претседател Владимир Путин. Двете самопрогласени „народни републики“ Доњецк и Луганск, во отцепениот украински регион Донбас, кој тој официјално го призна како независен пред само два дена, „се обратија за помош од …

Повеќе »

(ФОТО) ЛОШО ЗАВРШЕНА ВЕЧЕР – Во Битола бил уапсен поп-пејачот Александар Тарабунов: „Со лисици и со туркање, како да сум најголем криминалец“

Македонскиот поп-пејач, Александар Тарабунов на својот Инстаграм профил објави дека бил уапсен во Битола. View this post on Instagram A post shared by 𝐀𝐋𝐄𝐊𝐒𝐀𝐍𝐃𝐀𝐑 𝐓𝐀𝐑𝐀𝐁𝐔𝐍𝐎𝐕 𝐓𝐀𝐑𝐀 (@aleksandartarabunov) Имено, пејачот вчеравечер имал настап, како што објаснува на Инстаграм на концерт посветен на Тоше Проески и Аки Рахимовски…Но, убавата вечер за него …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијан Рахимовски јавно се простил од својот татко и многумина расплакал: „Татичко, сега одмори, па рокај горе со екипата!“

Скршениот син на пејачот Аки Рахимовски утрово можеше да му напише последна поздрав на татко му и да се заблагодарил на сите кои се со мислите и тагата со него и нивното семејство. По вчерашното трагично и прерано заминување на Аки Рахимовски, пејачот на „Парни ваљак“, утрово неговиот син Кристијан …

Повеќе »