Tag Archives: објава

(ФОТО) Поранешен соработник објавил стари фотки од Меган: „Присилен сум да зборувам за неа…“

РЕАКЦИИТЕ на интервјуто на Меган и Хари со Опра Винфри не стивнуваат. Последен кој зборуваше беше помошникот режисер на серијата „Suits“ (Костуми), Дерек Урсаки. Тој на својот Инстаграм објавил серија фотографии од сетот на серијата во која Меган играла една од главните улоги. „Јас обично не зборувам многу или не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Платиле 95.000 долари за да полот на нивното неродено бебе биде објавено на Бурј Калифа

Во моментот кога на највисоката зграда во светот се појавила сината боја и натписот „Тоа е момче“, родителите не можеа да ја сокријат својата еуфорија. Парот инфлуенсери, Анас и Асала Марва платиле неверојатни 95.000 УСД за да полот на нивното неродено бебе се објави на Бурј Калифа. Секако, тие снимиле …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИВШИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО ПЕНТАГОН ТВРДАТ:„Најдовме остатоци од летала кои не се од Земјата!“

ПЕНТАГОН има тајна единица за истражување на НЛО и наскоро ќе треба да го објави она што го откриле во нивното истражување. Иако Пентагон тврдеше дека ја распуштил својата тајна програма за идентификација на НЛО уште во 2012. година, се чини дека програмата е само преместена и преименувана. Она што …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА ВЕСТ – Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил, добил ќерка!

Месут Озил добил ќерка а ја крстил Еда…Веста ја објавила сопругата на Озил, Амина. Амина и Месут Озил: Се венчале во јуни 2019. година Фудбалската ѕвезда на лондонски Арсенал, Месут Озил, станал татко. Убавата вест ја објавила неговата сопруга Амина покрај една фотографија на својот профил на Инстаграм. „Благодарам драг …

Повеќе »

СИТЕ ВО ШОК – НЕВЕСТА ОД ПЕКОЛОТ СИТЕ ГИ НАЛУТИЛА СО ОБЈАВАТА: За званиците кои не доаѓаат имала ЧУДНО БАРАЊЕ, нема да поверувате кое!

Младенките од пеколот се чини дека станаа тренд. Во последно време сè повеќе читаме за неподносливите девојки кои се чини дека го губат разумот на денот на нивната свадба. Еден од нив наишла на критики дека барала од сите гости, дури и на оние што не дошле, да и дадат …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ и Швајнштајгер чекаат второ дете:„Многу сме среќни!“

Познатиот фудбалер и тенисерка објавиле дека очекуваат второ дете. На веселата објава на Инстаграм профилот се’ потврдила самата Ана Ивановиќ… Објавено е дека тенисерката Ана Ивановиќ (31) и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер (34) го чекаат второто дете. Парот кој во март минатата година го доби првото дете, синот Лука, наскоро ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лошите момце се враќаат после 15. години!

После повеќе од една деценија „Лошите момци“ повторно се враќаат. We Back!! It’s been a LOOOONG time Coming. But now it’s Here! Bad Boys For Life 🚨 We back!! Gepostet von Will Smith am Donnerstag, 1. November 2018 Во видеото кое Вил Смит го поделил открил дека пристигнува третиот дел …

Повеќе »

(ФОТО) Принц отворено за лицемерието на естрадата: „Го разболевте, го умревте Канго“

Македонскиот музичар, текстописец, композитор, продуцент и режисер Александар Ристовски-Принц на својот Фејсбук профил ги нападна сите оние кои според него „лажно и лицемерно“ тагуваат поради смртта на големата музичка рок-легенда Симеон Иванов – Канго. „Сега сите РИП легендо. Го разболевте, го умревте човекот. Лесно е да си злобен кон добриот“, …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »