(ФОТО) ШАКИРА БРУТАЛНО ГО ПОТКАЧИЛА ПИКЕ: Се’ се тресе од нејзината објава! Во неколку реченици ја објаснила ЦЕЛАТА СИТУАЦИЈА, па ПОЕНТИРАЛА

Познатата пејачка Шакира и се обрати на јавноста на првиот ден од 2023 година и испрати, се чини, посилна порака од кога и да е откако се раздели од невенчаниот сопруг Жерар Пике.

„Иако нашите рани се отворени во оваа нова година, времето лечи сè. Дури и ако некој нè изневери, мора да продолжиме да веруваме. Наспроти презирот, продолжете да се цените себеси, бидејќи има повеќе добри луѓе отколку груби. Таму се поемпатични отколку со бесчувствителните луѓе. Помалку од нив заминуваат, а повеќе остануваат со нас“, се вели во пораката на Шакира, која понатаму вели:


View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)


„Нашите солзи не се трошат, тие ја наводнуваат земјата во која ќе се роди иднината и не прават подобри луѓе, за и покрај скршеното срце да продолжиме да сакаме“, истакнала Шакира во новогодишната порака што ја објави на Инстаграм.

Со оглед на тоа дека 2022 година ја одбележа нејзиното прилично бурно раскинување со Пике, со кој живееше во вонбрачна заедница 12 години, многумина меѓу редови ги читаа зборовите на Шакира и толкуваа дека се однесуваат на таа ситуација.


View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)

Медиумите пишуваа за тоа дека Пике ја изневерил Шакира, а фудбалерот наводно го раскинал договорот со пејачката. Имено, наводниот договор меѓу поранешната двојка бил тие да не се појавуваат во јавност со новите партнери една година по раскинувањето, што Пике го прекрши, со оглед на тоа што бил виден со својата нова девојка Клара Чија Марти.
Поранешниот пар неодамна, по маратонски преговори, го договори старателството над синовите Милан и Саша. Децата ќе бидат со мајка им во Мајами, а нивниот татко ќе може да ги посетува кога ќе посака.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва на манифестацијата „Од нула до култура“ настап на бендот „The Flames“ со tribute на Red Hot Chilli Peppers

Во рамките на манифестацијата „Од 0 до култура“, вечерва на Камената бина во Прилеп, со …