Познат музичар починал на 45 години: Се борел против опасна болест

„Тој само легна да се одмори и го снема“
Џеремаја Грин, тапанарот и еден од основачите на бендот „Modest Mouse“, починал во саботата на 45-годишна возраст, објавија членовите на бендот.

View this post on Instagram

A post shared by Modest Mouse (@modestmouse)


Само неколку дена откако беше јавно објавено дека боледува од рак, музичарот на рок бендот ја загуби битката. Неговата мајка Керол Намартаме ја објавила тажната вест на Фејсбук:
„Со тешко срце, нашето семејство ја објавува смртта на нашиот син, татко и брат Џеремаја Грин“, додала таа.
„Џеремаја, тапанарот и основач на бендот Модет Маус, ја загуби храбрата битка со ракот на 31. декември. Замина мирно, во сон“.


View this post on Instagram

A post shared by Modest Mouse (@modestmouse)


Членовите на бендот се простија од својот пријател и колега со објава на Инстаграм:
„Денеска го загубивме нашиот драг пријател Џеремаја. Легна да се одмори и едноставно исчезна. би сакал да
кажам многу убави зборови, но едноставно не е време. Ќе дојдат подоцна, од многу луѓе“, напишале тие.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, …