(ФОТО) Ана Курњикова му посветила трогателна објава на Енрике: „Мојот маж“

Поранешната руска тенисерка Ана Курњикова минатиот викенд пријатно ја изненади јавноста објавувајќи слика од своето семејство на својот Инстаграм профил. „Среќен Ден на татковците на мојот маж Енрике Иглесијас! И на сите татковци!!!” напишала и предизвикала многу убави коментари под нејзината објава.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova)


Ана и Енрике го чуваат својот приватен живот за себе, далеку од очите на јавноста. Токму поради оваа причина, овој нејзин потег ги воодушевил нивните фанови, што го покажале и во коментарите под објавата.


Парот е заедно од 2001 година, имаат три деца, но и покрај тоа никогаш не се венчале. „Никогаш навистина не мислев дека бракот ќе значи нешто. Не можеш да сакаш некого поради парче хартија. Во денешно време не е табу да имаш деца и да не си во брак”, изјавил во една прилика познатиот пејач.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …