Tag Archives: објава

(ФОТО) Роналдо и Џорџина очекуваат близнаци – „Полни сме со љубов. Едвај чекаме да ве запознаеме!“

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата избраничка Георгина Родригез очекуваат  близнаци. „Мундо Депортиво“ објави дека по Алана Мартина, родена 2017 година, Роналдо и Џорџина  ќе добијат ново засилување. Кристијано и Џорџина на нивните профили на Инстаграм објавиле иста фотографија со текст дека очекуваат близнаци – „Нашите срца се полни со …

Повеќе »

(ФОТО) ЕД ШИРАН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС: „Им се извинувам на сите што ги разочарав“

БРИТАНСКИОТ кантавтор Ед Ширан е позитивен на корона вирусот, но тој ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа од својот дом во Сафок. Ширан на Инстаграм објави дека ќе биде во самоизолација, согласно насоките на британската влада. View this post on Instagram A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) …

Повеќе »

(ВИДЕО) На аеродром го дочекала дечкото да слета, па одеднаш го отвора багажникот: Тој само почнал да плаче!

Никогаш не очекуваше дека ќе му се случи вакво нешто… Потребно е само малку имагинација за убаво изненадување. И, се разбира, познавање на партнерот. Неименувана девојка од Тикток објави видео кое за кратко време го гледале повеќе од 32. милиони луѓе. @quinnwilliams5Best moment of my life!! #stillfallingforyou #infertilityjourney #momanddad #ourbabyboy♬ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Последната објава на починатиот глумец сите ги растажила, луѓето пишуваат:„Ова беше порака!“

Последниот пост на Мајкл Вилијамс на социјалните мрежи било видео на неговиот колега Трејси Морган во кое страсно ги повикува пријателите и обожавателите да не „плачат за него“ додека зборувал за преживувањето на фаталната несреќа во лимузина во 2014. година. „Те сакам брат!”, напишал Вилијамс со објавата и го означил …

Повеќе »

(ФОТО) Славна комичарка открила дека има рак: „Морам на операција, ќе ми отстранат дел од белите дробови!“

Славната американска комичарка Кети Грифин објави на Инстаграм дека има рак на белите дробови и дека е пред операција во која ќе и биде отстранет дел од белите дробови. „Луѓе, морам да ви кажам нешто. Имам рак. Наскоро ќе одам на операција за да ми се отстрани половина од левото …

Повеќе »

(ФОТО) Евровизискиот победник продолжува да шокира: Сега се сликал ПОТПОЛНО ГОЛ!

Италијанецот Дамијано Давид, кој со својата група „Манескин“ победи на Евровизија, привлече огромно внимание кај жените со својот ексцентричен изглед, а сега на Инстаграм објави гола фотографија. 22-годишниот Италијанец плени со неверојатна харизма на која не можеа да одолеат сите жени во светот. По скандалот со наркотиците и победата на …

Повеќе »

(ФОТО) РОНАЛДО СО ОБЈАВАТА НА ПОЛНОЌ ГО УРНАЛ ИНСТАГРАМ: Повеќе од шест милиони луѓе ги „лајкнале“ оваа слика и статус!

Роналдо по натпреварот ја предводел прославата во соблекувалната, но го запали фудбалскиот свет со полноќната објава на Инстаграм Во последното коло од италијанската Серија А, фудбалерите на Јувентус едвај успеаја да стигнат до четвртото место на табелата, односно последното место што води во Лигата на шампионите следната сезона. Јувентус ја …

Повеќе »

(ФОТО) Вил Смит покажал заоблен стомак и округло лице:„Јас сум во најлоша форма во животот!“

Вил Смит на социјалните мрежи објавил фотографија на која позира во природа. Актерот го носел горниот дел од тренерката што ја откопчал и боксерски шорцеви. „Ќе бидам искрен – јас сум во најлоша форма во мојот живот“, напишал тој под фотографијата на која се гледа заоблен стомак и заоблено лице. …

Повеќе »

(ФОТО) Сергеј Цветковиќ по загубата на родителите: „Празнината е голема, но животот мора да оди понатаму!“

За само неколку дена, од корона, во средината на март починаа мајката и таткото на познатиот црногорски пејач Сергеј Четковиќ.   View this post on Instagram   A post shared by SERGEJ ĆETKOVIĆ (@cetkovics) Пејачот сега се огласи по прв пат по нивната смрт. „Поминаа 40 дена откако моите родители …

Повеќе »