Tag Archives: наоѓање

Според што хороскопските знаци препознаваат дека нашле сродна душа?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога влегуваме во нова врска, секогаш се надеваме дека е тот – тоа и дека ќе трае. Меѓутоа, почесто работите се распаѓаат и остануваме со скршено срце. За среќа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Згодна девојка направила БУМ на улица: МИЛИОНИ ја барале на мрежите поради тоа што го направила

И, ја нашле! Лук Силва, уличен пејач од Лондон, експресно дочекал помош од ТикТокерите и сега го знае идентитетот на девојката која толку многу го фасцинирала. Имено, додека тој настапувал пред некоја вечер, таа млада дама му се приближила од страна, облечена во речиси проѕирно мини здолниште, а Силва веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – ДЕВОЈЧЕ НАШЛО МЛЕКО СО СВОЈА СЛИКА, ПА СОСЕДИТЕ ВИКНАЛЕ ПОЛИЦИЈА: Не ја знаела ТРАГИЧНАТА приказна која го одбележала нејзиното детство!

Бони Ломан (7) останала шокирана кога еден обичен ден ја видела својата фотографија на кутија со млеко. Таа не ни можела да замисли дека причината за оваа фотографија е прилично морничава. Имено, Бони била киднапирана на тригодишна возраст. Татко ѝ ја барал со години, се вклучил на сите можни начини, …

Повеќе »

(ФОТО) ШЛАКАНИЦА НА РЕАЛНОСТА – Украинка напишала податоци за идентификација на нејзината ќерка во случај таа да не преживее

Сцените од војната во Украина сè уште ја ледат крвта во вените, а една од нив која деновиве кружи на интернет испраќа болна порака до преплашените родители кои размислуваат што ќе се случи со нивните деца доколку не извлечат жива глава. Александра Маковиј на својот Инстаграм профил споделила фотографија од …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа во љубовта

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак Некои луѓе едноставно имаат среќа да најдат лице со кое ќе го поминат животот. Се разбира, ова вклучува добра проценка на карактерот и подготвеност за компромис. Сепак, некои работи …

Повеќе »

По 15. години на Фејсбук го пронашла своето поранешно момче: Секој си го водел животот, а потоа се случило нешто неверојатно…

Оливија Маи (40), наставничка од САД, првпат се заљубила во Там (42) кога имала 14. години. Тие се запознале во клуб во 1995. година и останале во врска околу три години. Потоа Там отишол да студира во друга држава и оттогаш не се слушнале. Животот ги разделил, имале и други …

Повеќе »

Само 5% од луѓето во светот ГО ГЛЕДААТ ПЕТТОТО МОМЧЕ на илустрацијата! Оваа „криенка“ го залудела светот

Секојдневно на интернет се појавуваат интересни загатки, криенка, задачи…, а на вас останува да решите што бара авторот од вас и секако да се забавувате. pic.twitter.com/S6GcAj9uIp — pensador (@sakriosamime) February 4, 2022 Многу луѓе сакаат да се испробаат во детективската работа, па затоа внимателно го испитуваат и набљудуваат секој дел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАЖНО ОТКРИТИЕ – ОВА НЕВЕРОЈАТНО ЈАЈЦЕ ЧУВА БЕБЕ НА ДИНОСАУРУС ЦЕЛИ 70. МИЛИОНИ ГОДИНИ: Совршено сочуваниот фосил фрла нова светлина на она што науката го знаела!

Невиден фосил за бебиња, совршено стуткан во јајцето, неодамна пронајден, фрла повеќе светлина врз врските меѓу диносаурусите и птиците. Фосилот стар 70. милиони години го зачувувал ембрионскиот скелет на диносаурусот овирапторид, наречен Бебе Џинглијанг по Кинескиот музеј каде што се наоѓа фосилот. Коските на бебињата диносауруси се мали и кревки …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа неверојатна оптичка илузија крие две животни, ги гледате ли?

ОПТИЧКИТЕ илузии се секогаш интересни, а последната на која наидовме крие дури две животни. Илузијата споделена на Твитер прикажува мачка или лос. Ако прво видите мачка, колку и да се трудите, тешко дека ќе го забележите лосот и обратно. Според Памела Апостоло, кое животно ќе го видите зависи од тоа …

Повеќе »