Tag Archives: марвел

(ВИДЕО) Пристигнува новиот филм на Марвел, трејлерот е прегледан 9,4 милиони пати во 18 часови

MARVEL објави нов тизер трејлер за претстојниот филм за суперхерои The Marvels, во кој Капетан Марвел го дели фокусот со уште две хероини, Камала Кан и г. Марвел и Моника Рамбо, односно Фотон. Продолжението на приказната за Керол Денверс, која ја игра Бри Ларсон, се случува по серијата на Дизни …

Повеќе »

Ѕвездата на Марвел уапсена за напад на жената: „Ќе си го исчистам името“

АКТОРОТ Џонатан Мајорс е уапсен откако наводно ја нападнал жената за време на семејна расправија. Њујоршката полиција објавила соопштение во кое се вели дека го привеле Мајорс откако добиле пријава за жена со полесни повреди која била пренесена во болница. Зборувајќи за The Hollywood Reporter, претставникот на актерот рекол: „Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се споделува сцена од новиот филм на Марвел, сите ја коментираат оваа жена: „Дајте и Оскар!“

ПОКРАЈ Елизабет Олсен, Рејчел МекАдамс, Џон Красински и Бенедикт Камбербач, во филмот Doctor Strange in the Multiverse of Madness, една жена го привлече целото внимание појавувајќи се само во една сцена. Речиси на почетокот на новиот филм, гледачите забележаа жена, чиј идентитет сè уште не е потврден, како седи зад …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен е трејлерот за долгоочекуваниот филм на Марвел

Објавен е долгоочекуваниот трејлер за „Thor: Love and Thunder“, а неговата премиера се очекува на 8. јули оваа година. Заплетот на филмот продолжува откако последен пат го видовме Тор, кој го игра Крис Хемсворт, во Ендхајм. Трејлерот го прикажува Тор како се дружи со Чуварите на Галаксијата, навестувајќи го Зевс, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на „Марвел“ за само три дена собрал повеќе од 10. милиони прегледи

Пред неколку дена излезе официјалниот трејлер за новиот филм на Марвел, а веќе го прегледаа повеќе од 10 милиони луѓе само на Јутјуб. Во новиот блокбастер насловен „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ (Шанг-Чи и легендата на десетте прстени), главната улога ја игра Симу Лиу, а многу фанови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Први фотографии од сетот на хитот на Марвел – „Тор“

Новиот суперхеројски филм „Thor: Love and Thunder“ од студиото Марвел е продолжение на успешниот филм „Thor: Ragnarok“, а првите фотографии од сетот на овој блокбастер, кој во моментот се снима во Австралија, ги воодушевија обожавателите ширум светот. Имењаците Крис Прат и Крис Хемсворт беа „уловени“ од папараците во целосна воена …

Повеќе »