(ВИДЕО+ФОТО) Први фотографии од сетот на хитот на Марвел – „Тор“

Новиот суперхеројски филм „Thor: Love and Thunder“ од студиото Марвел е продолжение на успешниот филм „Thor: Ragnarok“, а првите фотографии од сетот на овој блокбастер, кој во моментот се снима во Австралија, ги воодушевија обожавателите ширум светот.
Имењаците Крис Прат и Крис Хемсворт беа „уловени“ од папараците во целосна воена опрема и костуми во кои ќе ги гледаме на големите екрани следната година.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Marvel Movies (@marvelmovies)


Режисер на овој филм за суперхерои е новозеланѓанецот Таика Ваитити, а огромната и моќна продукција ќе остане во Австралија некое време.
Се споменува дека ова снимање на локалната економија ќе и донесе дури 180. милиони долари и ќе обезбеди 2.500 нови работни места и ќе оствари соработка со повеќе од илјада локални компании.


Фото:Скриншот/Youtube/Smasher

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годинашното тринаесетто издание на Струмица опен фестивал ќе започне на 22 јули

Годинашното тринаесетто издание на Струмица опен фестивал ќе започне на 22 јули, а ќе заврши …