Tag Archives: снимање

(ВИДЕО+ФОТО) „Може и 0 па 1“: Ден после победата и шампионската фотосесија на Новак Ѓоковиќ!

„Може да биде 0, па 1“, низ смеа одговорил Новак Ѓоковиќ кога организаторите на турнирот ги одредуваа бројките за време на официјалната фотосесија на првенството. Мозокот на Ноле работи брзо. Рекоа дека се грижат наместо 10 (Австралија опен) да не биде 01, но Новак очигледно е свесен дека од понеделник …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез: „За малку ќе загинев на снимањето на новиот филм, беше страшно“

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ гостувала во интервју за BuzzFeed, а и се придружиле и нејзините колеги од Shotgun Wedding, Џош Духамел и Џенифер Кулиџ. На прашањето кој најверојатно ќе направи „вратоломии“ при нивниот прв обид на снимање, Лопез рекла дека таа и Духамел станале многу добри во опасните сцени за време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ СНИМААТ 24 ЧАСА ДНЕВНО – Несмасните панди ги воодушевуваат гледачите: Урнебесна снимка од паѓање и тркалање

Пандите се снимени во истражувачката база за размножување на овој вид во Ченгду во југозападната кинеска провинција Сечуан, а нивните несреќни авантури за време на непријатните обиди за искачување ги воодушевија гледачите. Мултимедијалната платформа „iPanda“ емитува целодневен пренос на секојдневните активности и животот на пандите кои живеат во резерватите во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓе се обиделе да снимат нилски коњ, а потоа во нив удрило чудовиште од еден и пол тон

НИЛСКИТЕ КОЊИ се познати како едни од најопасните африкански диви животни и, според податоците од минатата година, тие се одговорни за смртта на околу 500 луѓе годишно, а овие туристи кои се обиделе да фотографираат еден во дивината можеле многу лесно да настрадаат. Туристите се возеле на чамец и забележале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар ја снимал свршувачката покрај водопад, моментот го уништила туристка

Свршувачката е посебен момент во животот за секој пар. Еден маж клекнал на колена пред својата избраничка пред водопад во Рејкјавик. @jordanemcgowan Honestly i find it funny 😂 no harm done its a laugh to watch. #iceland #travel #traveltiktok #proposal #fiance #proposalvideo #proposalgoals #proposalgonewrong ♬ Cool Kids (our sped up …

Повеќе »

(ФОТО) По филмот доаѓа серијата „Тома“, наскоро снимање на нови сцени!

По филмот кој никого не остави рамнодушен, следува серијал за легендарниот пејач Томи Здравковиќ. Неделава започна снимањето на серијата „Том“ за животот и делото на познатиот фолк пејач Том Здравковиќ, а главната улога, како и во филмот, ќе ја толкува Милан Мариќ, додека Силвана Арменулиќ ќе ја толкува Тамара Драгичевиќ. …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина на натпреварот помеѓу Португалија и Швајцарија позирала за Инстаграм

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез од трибините го следеше вчерашниот натпревар помеѓу Португалија и Швајцарија. Георгина се појави во елегантно издание без навивачки ознаки. Таа облекла тесен црн фустан кој го истакнал нејзиното деколте, но рамениците ги прекрила со зелено маслинесто кимоно. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ДОПИРАЛ СО СУРЛАТА – Слон вознемирувал новинар за време на снимање на прилог во Кенија

Кенискиот новинар Алвин Каунда имал некои проблеми додека снимал репортажа во градот Најроби. Каунда го сними овој сегмент во сиропиталиштето за слонови во Најроби и зборувал за начинот на кој персоналот се грижи за младите слонови. Меѓутоа, во еден момент почувствувал удар на рамото. Малото слонче потоа го допрело по …

Повеќе »

(ФОТО) „НЕ МОЖАМ ДА ОДАМ БЕЗ БАСТУН, СЕКОЈ ЧЕКОР БОЛИ“: Познатата актерка проговорила за неизлечивата болест која и го промени животот

Во едно неодамнешно интервју, актерката Кристина Еплгејт зборуваше за тоа каков е нејзиниот живот откако и беше дијагностицирана мултиплекс склероза. View this post on Instagram A post shared by Christina Applegate 🌐 (@1capplegate) На американската актерка Кристина Еплгејт и претстои значаен период. Наскоро ќе започне емитувањето на последната, трета сезона …

Повеќе »