Tag Archives: крис хемсворт

Познатиот актер ја успорил кариерата по загрижувачките прогнози: „Избегнувам да зборувам за смртта“

Го намалил бројот на улоги што ќе ги игра во иднина Крис Хемсворт одлучил да преземе значајни чекори откако открил дека има предиспозиција за Алцхајмерова болест. Актерот наводно прави голем чекор назад од холивудските улоги, по ова откритие дека неговото здравје е загрозено. Хемсворт (39) не планира целосно да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНА ВЕСТ – Крис Хемсворт на снимањето на серијата за борбата против стареењето открил дека му се заканува сериозна болест

Крис Хемсворт за време на снимањето на една епизода од серијата „Limitless“ дознал дека поради комбинацијата на гени има речиси 10. пати повеќе шанси да добие Алцхајмерова болест. Глумецот од „Тор“ дознал во една епизода од ограничената серија на Дизни + и National Geographic „Limitless“ – која го покажува како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен е трејлерот за долгоочекуваниот филм на Марвел

Објавен е долгоочекуваниот трејлер за „Thor: Love and Thunder“, а неговата премиера се очекува на 8. јули оваа година. Заплетот на филмот продолжува откако последен пат го видовме Тор, кој го игра Крис Хемсворт, во Ендхајм. Трејлерот го прикажува Тор како се дружи со Чуварите на Галаксијата, навестувајќи го Зевс, …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудските ѕвезди од короната бегаат во Австралија

Кога Крис Хемсворт, Идрис Елба и Мет Дејмон се појавиле заедно на Инстаграм, многу обожаватели се запрашале што се случило со маските и безбедното растојание. Одговорот е, фотографијата е направена во Австралија, која стана рај за холивудските актери кои таму избегаа од пандемијата, која сè уште сериозно ја опустошува Америка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Први фотографии од сетот на хитот на Марвел – „Тор“

Новиот суперхеројски филм „Thor: Love and Thunder“ од студиото Марвел е продолжение на успешниот филм „Thor: Ragnarok“, а првите фотографии од сетот на овој блокбастер, кој во моментот се снима во Австралија, ги воодушевија обожавателите ширум светот. Имењаците Крис Прат и Крис Хемсворт беа „уловени“ од папараците во целосна воена …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА ЗАДАЧА ЗА ГЛУМЕЦОТ – Крис Хемсворт појак од обично – Интензивно се подготвува за улогата на Халк Хоган: „Ќе морам длабоко да нурнам во светот на кечерите!“

Холивудскиот актер Крис Хемсворт интензивно се подготвува за улогата на големата sвезда во борење Халк Хоган. На фотографијата што ја објави на Инстаграм, Хемсворт врти гума додека се подготвува за својот нов филм, а мускулите му се поголеми од кога било. „Денес е ден за мамење. Решив да се почестам …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде јавување во живо, славниот актер влегол во кадарот и и’ го земал микрофонот на репортерката

Австралиската репортерка била изненадена кога холивудскиот актер Крис Хемсворт и влетал во кадарот среде читање на временската прогноза на ливадата. Лорен Филипс известувала од една ливада во Сконе, град во австралиската држава Нов Јужен Велс. Ја читала временската прогноза кога зад неа се појавич познатиот актер кој ноншалантно и пришол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОР објавил нови видео вежби за челични мускули и ги воодушевил фитнес фанатиците

Фановите на Марвеловите јунаци ги воодушевила веста дека австралискиот глумец Крис Хемсворт во 2021. година се враќа во улогата на омилениот лик од филмот „Thor:Love and Thunder“. За тоа е многу битно да ја задржи одличната форма, а на Хемсворт тоа му успева како од шега. Со последното видео со …

Повеќе »

(ФОТО) Секси Тор: Еден од најзгодните холивудски глумци покажал импресивно торзо

Крис Хемсворт пред неколку години се преселил во Австралија, каде слободното време го минува с’рфајќи на морските бранови. Можеби има титула за холивудска суперѕвезда, но Крис Хемсворт во австралиското гратче Бајрон Беј е само обичен, локален дечко. Овој роден Австралијнец ги обожува плажата и с’рфањето, а дека е во одлична …

Повеќе »