Ѕвездата на Марвел уапсена за напад на жената: „Ќе си го исчистам името“

АКТОРОТ Џонатан Мајорс е уапсен откако наводно ја нападнал жената за време на семејна расправија.
Њујоршката полиција објавила соопштение во кое се вели дека го привеле Мајорс откако добиле пријава за жена со полесни повреди која била пренесена во болница. Зборувајќи за The Hollywood Reporter, претставникот на актерот рекол: „Тој не направи ништо лошо. Со нетрпение очекуваме да го расчистиме неговото име и оваа ситуација“.
Според соопштението на полицијата, властите биле повикани во стан во Челзи, Њујорк, откако одговориле на повикот во кој учествувал маж вмешан во семејна расправија со жена. Жената во полиција изјавила дека била нападната и, според соопштението, се здобила со полесни повреди на вратот и главата и е пренесена во болница.
This image has an empty alt attribute; its file name is jonatan-majors-1.jpg
„Жртвата ја известила полицијата дека била нападната. Полицајците го привеле 33-годишниот маж без да се спротивстави. Жртвата се здобила со полесни повреди на главата и вратот и била пренесена во околната болница во стабилна состојба“, изјавил портпаролот на NYPD за Associated Press. Мажот, идентификуван од полицијата како Мајор, по апсењето повеќе не е во полициски притвор.
Мајорс неодамна се појави во Marvel’s Ant-Man and the Wasp: Quantumania како Канг, и наводно ќе ја репризира улогата на Локи во 2-та сезона, откако прво го имаше своето деби како Канг во 1-та сезона од серијата. Неговата најзначајна неодамнешна улога беше онаа на Демијан „Дејм“ Андерсон во третиот дел од филмската франшиза „Крид“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …