Tag Archives: марго роби

(ВИДЕО) Објавен трејлерот за филмот за најпопуларната кукла во светот

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваниот филм „Барби“ во режија на Грета Гервиг, а речиси половина милион луѓе го погледнаа во рок од два часа од неговото прикажување. Досега, малку е познато за заплетот на филмот, во кој глуми Маргот Роби како иконската кукла на Мател и Рајан Гослинг како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубавата жена на планетата ги открила своите облини и многу повеќе

На премиерата на филмот „Вавилон“ во Лос Анџелес, австралиската актерка се појавила во многу интересна комбинација и го оправдала статусот на најубава жена на планетата, титула што и ја додели магазинот Maxim. Марго Роби (32) се појавила во црн фустан кој се врзува околу вратот откривајќи затегната фигура, но и …

Повеќе »

(ФОТО) „Вог“ ги избрал 5-те најдобро облечени жени во 2020 година!?

Крајот на годината е времето кога направиме преглед и погледнуваме наназад на сработеното во претходниот период. Така магазинот „Вог“ решил да ги прогласи 5-те најдобро облечени жени во 2020. година. Оваа година, мора да речеме, дека беше поразлична од сите други. Сите големи настани беа откажани, а славните дами немаа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вили од соништата: Еве каде живеат најголемите ѕвезди на Холивуд

Раскош, луксуз, сјај е најдобриот опис за куќите во кои живеат светските ѕвезди. Нивниот недвижен имот вреди многу милиони долари, а јасно е и зошто. Силвестер Сталоне има една од најубавите куќи во Холивуд. Куќата ја претставува вистинската елеганција на шпанската архитектура со додавање на медитерански стил. Има 4. спални …

Повеќе »

(ФОТО) ХРАБРО НЕМА ШТО: Марго Роби на црвениот тепих прошета во бомбастично палто под кое не носеше ништо – и го покажа тоа!

Оскари или не работата продолжува понатаму па така се однесува и актерката Марго Роби… Холивудската актерка Марго Роби беше главна ѕвезда на претставувањето на својот нов филм „Birds Of Prey“ во Њујорк. Убавата русокоса се вивна во ѕвездите откако во 2013 година се појави со Леонардо ДиКаприо во филмот „The …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја фацата на Вилијам кога Марго Роби се шегувала на сметка на Хари и Меган!

Војводата и војвотката од Кембриџ по малку нервозно се смееле на шегата на Марго Роби за „Мегзит“ за време на говорот кој го одржала на доделувањето на наградите БАФТА. Кејт и Вилијам биле почесни гости на 73. доделување на наградите на Британската филмска академија кое се одржало во „Ројал Алберт …

Повеќе »

(ФОТО) Шарлиз Терон на премиерата на „Bombshell” со деколте до папок ги оставила присутните без зборови!

Холивудските ѕвезди Шарлиз Терон, Марго Роби и Никол Кидман заедно го промовирале својот нов филм „Bombshell” за новинарките на Fox кои го разоткриле сексуалниот предатор Роџер Ејлис. Додека Никол носела машки костум и кошула со вратоврска околу вратот, Маргот носела женствен фустан. Најодважна била Шарлиз Терон која се одлучила за …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВРВОТ НА СПИСОКОТ: Таа е најубавата жена за 2019. година

Нејзиниот природен изглед е она што плени… По избор на читателите на еден портал, Марго Роби беше прогласен за најубава жена на светот во 2019 година. Таа ја воодушеви публиката во неколку филмски продукции како „Волкот на Вол Стрит“ и „Беше еднаш во Холивуд“. Оттогаш, целиот свет полуде за неа. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА која наскоро ќе можете да ја гледате!

Сексуалните злоставувања од врвот на навлијателната телевизија! Моќник со години на новинарките, водителките и продуцентките ги терал да му покажуваат „лојалност“! Новинарката на Fox News, Гречен Карлсон храбро застанала против Роџер Ејлис, а нејзиниот храбар потег предизвикал Ејлис на крајот на 2016. година да си замине од позицијата директор на …

Повеќе »