(ФОТО) ХРАБРО НЕМА ШТО: Марго Роби на црвениот тепих прошета во бомбастично палто под кое не носеше ништо – и го покажа тоа!

Оскари или не работата продолжува понатаму па така се однесува и актерката Марго Роби…
Холивудската актерка Марго Роби беше главна ѕвезда на претставувањето на својот нов филм „Birds Of Prey“ во Њујорк.
Убавата русокоса се вивна во ѕвездите откако во 2013 година се појави со Леонардо ДиКаприо во филмот „The Wolf Of Wall Street“ и од тогаш ја носи титулата за една од најсексапилните но и најплатените актерки во Холивуд.


Оваа австралиска актерка владее со филмското платно, а на секое јавно случување со своето појавување таа привлекува многу внимание.Па, ниту во Њујорк не беше ништо поразлично.

Роби блесна во бело палто, со интересен дизајн, под кое не носеше ништо во комбинација со широки црни панталони. Добитна комбинација за чист сексапил, иако таа мораше да биде претпазлива за да не покаже повеќе отколку што било замислено.


Марго во последно време има прилично пополнет распоред, затоа што освен што работи на промоцијата на новиот фил, вечерва ја очекуваат и Оскарите каде што е номинирана за најдобра споредна женска улога во филмот „Bombshell“ а и филмот „Беше еднаш во Холивуд“ е меѓу номинираните.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …