(ВИДЕО+ФОТО) СТРАВИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА која наскоро ќе можете да ја гледате!

Сексуалните злоставувања од врвот на навлијателната телевизија! Моќник со години на новинарките, водителките и продуцентките ги терал да му покажуваат „лојалност“!
Новинарката на Fox News, Гречен Карлсон храбро застанала против Роџер Ејлис, а нејзиниот храбар потег предизвикал Ејлис на крајот на 2016. година да си замине од позицијата директор на FOX, после скоро 20. години. Карлсон тргнала во борба сама, но и се придружила и колешката Меган Кели. Ове храбри дами заедно успеале – го урнале моќниот злоставувач.


Случајот исто така вклучувал и принудување на младите вработени да му докажат на „лојалноста“ на Ејлис, доколку сакаат да успеат на работа и да напредуваат брзо. Со години сексуално ги напаѓал и малтретирал вработените во „Fox News“, без последици. Морбидната и вистинска приказна стана филм исто така. „Тие се бомби“ детално прикажува се што ги снаоѓало жените откако ќе се побунеле против еден од најмоќните мажи во Соединетите држави сè до неговото паѓање.


Во главните улоги се нашле холивудските ѕвезди – Никол Кидман, Шарлиз Терон и Маргот Роби, која го отелотворува измислениот лик на продуцентката Кајла. Тие ја раскажале вистинската приказна за сето она што им се случило на споменатите вработени во Фокс, а дадена е и вешта квалификација за нивната борба. Најавата на филмот, во која се наоѓа Били Ајлиш – талентираниот глас на новата генерација и нејзиниот глобален сингл „Лош човек“, јасно ги покажува тензиите и драмите што доаѓаат до вриење откако Роцер Ејлис бил обвинет за своите недела. Во еден момент е уфрлен говор на Доналд Трамп кој направил навредлива шега за менструалниот циклус на презентерката Мегин Кели (Шарлиз Терон) за време на една телевизиска дебата во 2015 година.
Додека холивудските диви полека, но сигурно се подготвуваат за доделувањето на Оскарите, филмот во нашите кина пристигнува во јанаури 2020. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бендот Vertigo од Скопје со нов сингл насловен „Сонувам”

Vertigo е млад бенд од Скопје, Македонија, кој го составуваат Јана Мирчевска на вокал и …