Tag Archives: марго роби

(ВИДЕО+ФОТО) ДиКаприо, Бред Пит и Марго Роби: Погледнете го првиот трејлер за новиот филм на Тарантино

„Било еднаш во Холивуд“ е деветти филм на славниот Квантин Тарантино, познат по бројните успешници настанати под неговата режисерска палка (Пеколен шунд, Џеки Браун, „Убиј го Бил 1 и 2, Отпорен на смрт, Немилосрдни гадови, Одбегнатиот Данго, Омрзнатите осуммина, Reservoir Dogs). На сценариото на овој филм Тарантино работел полни пет …

Повеќе »

(ФОТО) Убиство кое го шокирало Холивуд: Марго Роби споделила прва фотка од себе во улогата на трагично починатата глумица

28-годишната актерка Марго Роби е позната по нејзините фантастични трансформации за улогите. Холивудската актерка има само 28. години, а зад себе има неколку забележителни улоги. Станува збор за Марго Роби, која се прослави со улогата во филмот „Волк од Вол Стрит“, а потоа и’ со одличните перформанси во филмовите „Самоубиствен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)  Премиерата на „Јас, Тониа“ во сенка на секси фустанот на Марго Роби

27. годишната глумица Марго Роби последните денови е секаде, а повод е промовирањето на нејзиниот нов филм „Јас, Тониа“. Филмот е биографска драма за славната лизгачка Тониа Хардинг, која имала многу интересен и бурен и’ приватен и’ професионален живот. А, синоќа во Лос Ангелес била одржана премиера на која сите …

Повеќе »