(ВИДЕО+ФОТО) Вили од соништата: Еве каде живеат најголемите ѕвезди на Холивуд

Раскош, луксуз, сјај е најдобриот опис за куќите во кои живеат светските ѕвезди. Нивниот недвижен имот вреди многу милиони долари, а јасно е и зошто.
Силвестер Сталоне има една од најубавите куќи во Холивуд. Куќата ја претставува вистинската елеганција на шпанската архитектура со додавање на медитерански стил. Има 4. спални соби и 5. купатила, а вкупната големина е 480.метри квадратни. Ограден двор, украсен со патека од дрва која води кон влезната врата. Во куќата доминира камен и дрво.


Том Хенкс поседува неколку имоти, а еден се наоѓа во Лос Ангелес и изгледа како од бајка.


Роберт Дауни Јуниор
Најплатениот актер во Холивуд, иако можеше да плати многу повеќе за новиот имот, за овој издвоил 3,8 милиони долари. Секако, куќата не спаѓа во оние што се во самиот врв на најскапите кои ги поседуваат светските sвезди, но изгледа како да е една од нив.


Марго Роби е една од најплатените актерки во последните години, па не е ни чудо што луксузот е на секој чекор, што е случај и со нејзиниот дом. Таа еднаш ги отвори вратите од нејзината луксузна вила, а она што е прикажано е сон за многумина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …