Tag Archives: куќи

(ФОТО) БРЕГА ДАЛ 35 МИЛИОНИ ЗА КУЌИ И СТАНОВИ: За една платил 2.000.000 € – викендичките му се како ЗАМОЦИ

Јавните личности често вложуваат пари во купување на куќи и станови, а во тоа дефинитивно предводник е Горан Бреговиќ, кој до неодамна имаше 32 имоти, а сега еден помалку. Имено, музичарот ја продал вилата во Истанбул која ја купил во 2014 година, за која пред осум години платил 2.000.000 евра. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромното богатство на Џони Деп: Поседува 45. автомобили и 14. куќи, а овој список нема крај…

Неодамна се најде во центарот на медиумското внимание ширум светот, а неговото богатство е лудо големо Судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп го следеше цел свет. Во тој процес, кој траеше долго, Деп успеа да ја докаже својата невиност. Пред четири дена судот донесе пресуда, а многу навивачи пред …

Повеќе »

Брус Вилис се подготвува за најлошото: Распродал имот во вредност од 65. милиони долари

АКТЕРОТ Брус Вилис неодамна објави дека се повлекува од актерството поради неговата здравствена состојба, а според последните информации тој веќе извесно време се подготвувал за очекуваното влошување на здравјето, распродавајќи го целиот свој имот. Пријателите на актерот му кажале на Page Six дека тој веќе некое време се подготвувал за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што останало од рускиот конвој тенкови што тргнал кон Киев

САТЕЛИТСКА снимка покажала голем руски конвој кој пред неколку дена заглавил на патот кон Киев, а подоцна бил нападнат од украинските сили. Воени експерти велат дека станува збор за колона од оклопни возила долга 27. километри која станала лесна цел за украинската армија. Фотографиите направени во градот Бача, 24. километри …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето го напуштиле рускиот остров пред 30. години, а сега во нивните домови живеат мечки

Пред 30. години луѓето ја напуштиле метеоролошката станица и неколку дрвени куќи на рускиот остров Коључин и тешко можеле да поверуваат дека некој некогаш повторно ќе ги насели нивните домови. Сепак, оставените куќи добиле нови жители. Додуша, овие жители не се луѓе, туку поларни мечки чии напуштени домови станаа нивен …

Повеќе »

(ФОТО) Во Јапонија прават куќи од стиропор отпорни на земјотреси, пожари и тајфуни

Куќите од стиропор можеби воопшто не звучат како добра идеја ако мислиме на ветер и бури, но се чини дека Јапонците пронајдоа рецепт како куќите од овој материјал да ги направат отпорни на земјотреси, пожари и тајфуни. Иако повеќе потсетуваат на домовите на хероите од цртан филм, куќите од стиропор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека градоначалникот дава изјава поплавата урива куќа

Во Пепинстер, град во источна Белгија, десетина куќи се срушиле откако градот бил поплавен. Повеќе од илјада домови биле евакуирани. Sky News објави снимка од разговор со градоначалникот на Пепинстер, кој бил прекинат кога една од куќите започнала да се урива поради поплавата. На видеото се гледа како станарите бегаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО АВСТРАЛИЈА: Стотици луѓе евакуирани – Водени буици носат куќи

Австралиските власти издале предупредување за потенцијално смртоносни поплави од поројните дождови на источниот брег на таа земја. Досега се спасени десетици луѓе од поплавените подрачја, а на жителите од населените места со приземни куќи во Нов Јужен Велс им е наредено да ги напуштат своите домови.   View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Над САД прелетел метеор -куќите се треселе

Во недела навечер, над Вермонт некои делови на Канада била забележана огнена топка како лета со брзина од околу 67 000 км/ч. Агенцијата NASA Meteor Watch на Фејсбук напишала дека околу 17 часот и 38 минути по локално време, околу стотина луѓе виделе метеор, односно огнена топка тешка околу 10 …

Повеќе »