Tag Archives: силвестер сталоне

(ВИДЕО) Силвестер Сталоне се враќа: Објавен трејлерот за ​​Mercenaries 4

LIONSGATE објави акциски трејлер за Mercenaries 4, кој го најавува враќањето на Силвестер Сталоне. Речиси една деценија по третиот филм, Џејсон Стетам, Ренди Кутур, Долф Лундгрен и Сталоне се враќаат и се здружуваат со Меган Фокс и 50 Сент во сосема нова мисија. На актерската екипа и се придружуваат дуото …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне за, најголемата загуба во животот – смртта на синот: „Ниту една болка не може да се спореди со онаа кога ќе загубиш дете!“

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони За повеќето од нас, одењето на кино е начин на бегство од реалноста, изгубени во имагинацијата, каде на крајот ликовите секогаш имаат среќен крај. Дали некогаш сте размислувале за актерите со кои …

Повеќе »

ЗАД ОВАА ФОТОГРАФИЈА СЕ КРИЕ СТРАШНА ВИСТИНА: Ја гледаме среќата, но вистината е длабоко скриена и невидлива за повеќето

Силвестер Сталоне ја доживеа најголемата загуба во животот која никогаш не се заборава Гледајќи го Силвестер Сталоне, гледаме среќен маж опкружен со прекрасни ќерки кои го обожаваат и 25 години помлада сопруга која е секогаш тука за него. Но, вистината е дека никогаш не знаеме што се случува во туѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА СНИМАЊЕ НА ФИЛМ – Дали ја знаете неверојатната приказна за Пеле и Сталоне: Бразилецот со топка му го скршил прстот на актерот!

Веста за смртта на легендарниот фудбалер Пеле го потресе светот, а приказната за тоа како славниот Бразилец му го скршил прстот на познатиот актер Силвестер Сталоне стана вирална. Фудбалската легенда Пеле и го скршил прстот на познатата холивудска супер ѕвезда Силвестер Сталоне со шутирање на неговиот пенал на снимањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне открил тажни детали за состојбата на Брус Вилис

АКТЕРОТ Силвестер Сталоне споделил со јавноста новости за здравјето на неговиот колега Брус Вилис, откако Вилис засекогаш се повлече од светот на филмот поради тешка болест на почетокот од оваа година. Во интервју за The Hollywood Reporter, Сталоне открил како е Брус. „Брус минува низ навистина, навистина тешко време. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОСЛАВУВА 40 ГОДИНИ – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ФИЛМОТ РАМБО КРИЕНА СО ДЕЦЕНИИ: Сталоне признал дека едвај го преживеал снимањето на култниот филм!

Пред неколку години, холивудскиот актер Силвестер Сталоне сподели анегдота од снимањето на легендарниот филм „Рамбо“, кој денес слави 40. години од својата премиера. Сталоне, кој глумеше и го напиша сценариото, признал дека неговиот костим со потпис воопшто не бил вклучен во сценариото, туку авршил во филмот бидејќи на актерот му …

Повеќе »

(ФОТО) По шпекулациите дека се разведуваат, Силвестер Сталоне изненади со нов потег

Двојката ги „испеглала“ недоразбирањата… Неодамна во јавноста се појави вест дека Силвестер Сталоне се разведува од сопругата Џенифер Флавин по 25. години брак. Иако јавно зборуваа за нивното раскинување, славниот актер сега сите ги збуни со нова објава на Инстаграм. Имено, Силвестер објави слики со Џенифер на кои делува повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин се разведуваат по 25. години брак – Таа повеќе не може да издржи

Сопругата на Силвестер Сталоне, со која тој беше во брак 25. години, Џенифер Флавин, во петокот поднела барање за развод. Џенифер Флавин поднесе барање за „развод и други олеснувања“ од актерот (76) во петокот во округот Палм Бич, Флорида. View this post on Instagram A post shared by Jennifer Flavin …

Повеќе »

(ФОТО) ЛИКОТ ОД СОПРУГАТА ГО ПОКРИЛ СО ТЕТОВАЖА НА КУЧЕ! Што се случува со бракот на Силвестер Сталоне – Познатиот актер ги ШОКИРА сите со овој потег!

Познатиот актер Силвестер Сталоне ги изненади сите кога големата тетоважа на раката ја покри со нова. Прославениот Роки повеќе од две децении е во брак со Џенифер Флавин, која е 22. години помлада од него, со која има четири ќерки. Силвестер Сталоне своевремено на десната рака направил голема тетоважа со …

Повеќе »