Tag Archives: Том Хенкс

(ВИДЕО+ФОТО) Симпсонови како баба Ванга: Еве што се’ досега предвиделе!

Серијата „Симпсонови“ се емитува веќе 30 години и го насмева и воодушевува целиот свет со оригинални шеги. Покрај уникатниот хумор, „Симпсонови“ постојано ја зачудуваа јавноста со својата „способност“ да предвидат некои од најважните светски настани. Многумина веруваат дека во оваа серија се кријат „елементи на големи заговори“, додека други сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВИЕ ФИЛМОВИ СЕ најголемите фаворити за Оскар

„Менк“, во режија на Дејвид Финчер, е убедливо најголемиот фаворит во трката за Оскарите. Кандидат е во 13. категории, а обложувалниците предвидуваат дека ќе земе дури 10. златни статуи. Покрај овој филм, предвидувањата на критичарите и обложувалниците вклучуваат уште десетина дела. Оскарите се закажани за 25. април, но има многу …

Повеќе »

ЈА СЛАВИМЕ АМЕРИКА ВО ТРАЕЊЕ ОД 90 МИНУТИ: Том Хенкс ќе ја води церемонијата на инаугурацијата на Џо Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на празнична програма на 20. јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан. Во специјалното шоу, кое ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и некои други познати личности во САД, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Хенкс проговорил за семејната трагедија

Холивудскиот актер Том Хенкс,како гостин во една емисија, по првпат ја раскажал својата трагична семејна приказна. Имено, Хенкс открил дека неговиот татко бил сведок на убиството на неговиот татко, односно дедото на Том, кога бил мал. По многу години, Том се отворил во интервју со Греам Бенсингер и рекол дека …

Повеќе »

Почина американскиот писател Винстон Грум, автор на романот „Форест Гамп“

Винстон Грум, авторот на романот „Форест гамп“, по кој истоимениот филм доби Оскар со Том Хенкс во главната улога, почина на 77-годишна возраст, објави Би-Би-Си. Филмот, снимен во 1994 година според книгата на Грум, освои шест Оскари, вклучително и оние за најдобар филм и главна улога, како и три награди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вили од соништата: Еве каде живеат најголемите ѕвезди на Холивуд

Раскош, луксуз, сјај е најдобриот опис за куќите во кои живеат светските ѕвезди. Нивниот недвижен имот вреди многу милиони долари, а јасно е и зошто. Силвестер Сталоне има една од најубавите куќи во Холивуд. Куќата ја претставува вистинската елеганција на шпанската архитектура со додавање на медитерански стил. Има 4. спални …

Повеќе »

ТОМ ХЕНКС Е ОДАМНА ПРАВОСЛАВЕЦ А СЕГА СТАНАЛ ГРК: Мицотакис се пофалил со фотографија со оскаровецот со новиот грчки пасош!

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис и неговата сопруга Марева во саботата се сретнале со двајца познати нови грчки државјани, славниот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон. Мицотакис на својот профил на Инстаграм објави фотографија, во која Хенкс и Вилсон ги покажуваат своите ново стекнати грчки пасоши. „Рита Вилсон и …

Повеќе »

(ФОТО) Мел Гибсон бил хоспитализиран поради корона вирус: Се опоравил во тајност

Холивудскиот актер Мел Гибсон бил хоспитализиран во април годинава, поради здравствени компликации предизвикани од коронавирусот, пишува People. “Тој беше хоспитализиран седум дена од моментот на доаѓањето на позитивниот тест. Во болницата примаше ‘Ремдесивир’. По закрепнувањето, тој многу пати беше тестиран, но на крајот беше излечен”, изјавил извор близок на славниот …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА НО ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА: Три месеци ЖИВЕЕЛ НА АЕРОДРОМ на трошок на авиокомпанијата па рекол:„Си одам дома!“

Патник од Канада до Виетнам останал блокиран на аеродромот во Хонг Конг и живеел на трошок на авиокомпанијата. Патник на авиокомпанијата „Кетај Пацифик“ во март полетал од Канада за Виетнам, со преседување во Хонг Конг. За жал, Хонг Конг го откажал транзитот на аеродромот на 25. март, а Виетнам ги …

Повеќе »