Tag Archives: раскош

(ФОТО) НА БАЛИ – Овој напуштен авион е претворен во луксузна вила која е совршена за незаборавен одмор!

Од оваа година, напуштениот Боинг 737 качен на карпа над плажата Нијанг Нијанг е достапен како приватна вила во која можете да ја поминете ноќта Патувањето до далечни дестинации секогаш звучи привлечно и е нешто што сите го имаме на нашата листа. Не е ни чудо што Бали, познат индонезиски …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВЕЕЛ КАКО МАХАРАЏА – СЕКАДЕ ЛУКСУЗ И БОГАТСТВО, СЕ’ „ПУКА“ ОД ЛУКСУЗ! Вака живееше британскиот премиер Риши Сунак, а сега треба да оди на скромната Даунинг стрит

Новиот британски премиер Риши Сунак и неговото семејство ќе мора да се преселат од луксузни вили, со свила и кадифе во скромниот дом на улица „Даунинг“ број 10 во Лондон, традиционалната резиденција на британскиот премиер.Шпекулациите за тоа каде ќе живее новиот премиер започнаа откако Сунак го одржа својот прв јавен …

Повеќе »

(ФОТО) Бен Афлек и Џенифер Лопез се венчале – објавени се првите фотографии од раскошната церемонија

ОТКАКО го кажаа судбоносното „да“ еден на друг во Лас Вегас минатиот месец, Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно се венчаа оваа сабота на раскошна церемонија во имотот на Афлек, Рајсборо во Џорџија, САД, на која присуствуваа нивните најблиски пријатели и семејството. Како што пишува Daily Mail,, на сите гости …

Повеќе »

НЕЈЗИНА ПРИКАЗНА: „Оставив богат дечко – причината и него го изненади“

Викторија била во врска со дечко кој заработувал многу повеќе од неа, имал и импресивно наследство, не бил глуп или досаден, плус ја третирал како кралица. И таа го оставила. Ова е нејзината приказна. „Ова е 21. век, треба да заработувам барем приближно како мојот дечко. Зарем тоа не значи …

Повеќе »

(ФОТО) Раскошна венчавка на синот на Берлускони: Свадба под маски но таткото не бил присутен

Раскошната венчавка на синот на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони се одржала во Милано на 7. октомври, но деталите и фотографиите се сега објавени. Луиџи Берлускони, 32-годишниот и најмлад син на Силвио Берлускони, стапна на луд камен, во брак со Федерика Фумагали (31), која блескајќи во венчаницата, го оправда својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вили од соништата: Еве каде живеат најголемите ѕвезди на Холивуд

Раскош, луксуз, сјај е најдобриот опис за куќите во кои живеат светските ѕвезди. Нивниот недвижен имот вреди многу милиони долари, а јасно е и зошто. Силвестер Сталоне има една од најубавите куќи во Холивуд. Куќата ја претставува вистинската елеганција на шпанската архитектура со додавање на медитерански стил. Има 4. спални …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто сите зборуваат за домот на Анета Наковска: Раскош во Велгошти!

Анета Наковска кога ја угости екипата на емисијата „ВИП сезона на Избор на најдобри рецепти“ со Ване Маркоски, ги дочека во својот дом во Велгошти за кој се зборува со години… Пејачката Анета Наковска со нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски, веќе неколку години живее на релација Македонија-САД. Кога се овде, …

Повеќе »