(ВИДЕО) Објавен трејлерот за филмот за најпопуларната кукла во светот

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваниот филм „Барби“ во режија на Грета Гервиг, а речиси половина милион луѓе го погледнаа во рок од два часа од неговото прикажување.
Досега, малку е познато за заплетот на филмот, во кој глуми Маргот Роби како иконската кукла на Мател и Рајан Гослинг како нејзиното момче Кен, иако неколку официјални фотографии од актерската екипа се веќе објавени, како и фотографиина Роби и Гослинг.


Актерот Симу Лиу, кој исто така е член на актерската екипа во филмот, рекол дека неговиот агент рекол дека сценариото напишано од Гервиг и Ноа Баумбах било едно од најдобрите што некогаш ги прочитал.

View this post on Instagram

A post shared by Discultured (@dis_cultured)„Тој буквално го кажа ова: ‘Ако можам да ја вложам мојата кариера на кое било сценарио, тоа е она за ‘Барби”. Навистина мислам дека треба да го направиш тоа“, рекол Лиу, додавајќи дека филмот е „див“ и „неверојатно уникатен. “.
„Посакувам да можам да ви покажам што правиме од ден на ден, бидејќи тоа е лудост“, рекол тој.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Голема роденденска забава на „Conquering Lion“ во „Станица 26“: 17 години од нивното постоење ќе го прослават со концертен настап:

На 20-ти април (сабота) во ноќниот клуб „Станица 26“, 17 години од своето постоење ќе …